A 12. fordulót rendezték a Merkantil Bank Ligában. A Szpari a ZTE vendége volt.

ZTE: Szappanos - Nagy G (Kertész 73.p)., Forgács, Koszó, Szabó, Dubek (Balázs 65.p), Ágoston (Végh 79.p) , Nagy T., Babati, Vernes, Fujsz

vezetőedző: Zoran Spisljak

Nyíregyháza: Jova - Kónya (Szokol 81.p), Kelemen, Fodor, Farkas (Papp 68.p), Kártik, Holdampf, Kesztyűs, Rezes (Gajdos 85.p), Pekár, Dragóner

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Kis csúszással kezdődött a találkozó, és a Szpari végezhetett el két szabadrúgást a meccs elején, de előbb a védők tisztáztak, majd nem volt pontos a beadás. A 6. percben viszont nagy helyzet, Pekár ugratta ki Rezest aki jól lőtt, de Szappanos hatalmas bravúrral szögletre tolta a labdát. A 15. percben újabb nagy helyzet, Pekár szabadrúgása után Fodor fejelte vissza a labdát, Dragóner viszont nem találta el a kaput. A másik oldalon Babati próbálkozott, labdáját fogta Jova. A folytatásban kiegyenlített volt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 25. percben Kónya veszélyes beadása után szögletre pattant a labda egy hazai védőről, majd a sarokrúgás után tisztázott a ZTE. Kesztyűs kapta a találkozó első sárga lapját. Harminc Szpari szurkoló vállalta a hosszú utazást, és az első félórában hangosabbak voltak a zalaiaknál. A 32. percben Pekár buktatása miatt végezhetett el szabadrúgást a Nyíregyháza, a sértett pedig fölé csavart. Az első félidő hajrájában másodszor jutott el a Szpari kapujáig a ZTE, és egy bal oldali akció után Babati lőtt, labdája a felső lécet érintve hagyta el a pályát. A másik oldalon Dragóner verte meg Forgácsot, de kicsit hosszan tolta meg a labdát, így ígéretes helyzetben szerelték. A 45. percben Koszó szabálytalankodott a Rezes passza után kilépő Dragóner Filippel szemben,11-es! A büntetőt Pekár László nagy erővel lőtte a kapuba, 0-1! Az első félidő után a veszélyesebb játszó Nyíregyháza megérdemelten vezetett. A szünetben egyik csapatban sem volt csere, majd a második félidő elején Nagy T. kapott sárgát. Nagy csata folyt a pályán, sok apró szabálytalansággal. Rezesnek és Dragónernek volt egy-egy ígéretes megindulása, de szereltek a hazaiak. Vernes végzett el szabadrúgást, de a sorfalról kipattant a labda. A 67. percben Kónya rántott le egy zalait, Fujsz pedig törlesztett. Előbbi sárgát, utóbbi piros lapot kapott, és Jova is besárgult. Papp Máté érkezett Farkas Márk helyére. A hazaiak bár emberhátrányba kerültek, a védő Nagy G. helyett a támadó Kertész állt be. A ZTE próbált egyenlíteni, a nyíregyházi kontrák viszont nagyon veszélyesek voltak. A 82. percben Babati és Papp kapott egy-egy sárga lapot. Eldönthette volna a meccset a Szpari, Pekár ugyanis közelről nagy erővel a jobb oldali kapufát találta el. Újabb nagy helyzet a 88. percben amikor Dragóner lépett ki, eltolta a labdát Szappanos mellett aki hozzáért, így Pekár lőhetett, de mellé bombázott. A végén Babati szabálytalankodott, és mivel volt sárgája, így kiállította a játékvezető. A 95. percben egy kontra végén Gajdos Zsolt indította Dragóner Filipet aki a kapuba lőtt, 0-2, nyert a Szpari!

Lucsánszky Tamás vezetőedző: - Az első félidő elején két nagy helyzetünk is volt, de nem sikerült ezeket gólra váltanunk. A ZTE aztán mezőnyfölénybe került, de a játékrész hajrájában megérdemelten jutottunk vezetéshez. Fordulás után nagyon feszült lett a mérkőzés, és az döntött, hogy mi idegileg jobban reagáltuk le a szituációkat, és higgadtak maradtunk. Gratulálok játékosaimnak, a fontos helyzetekben jó döntéseket hoztak.