Az első edzőmérkőzésen mindhárom kapus 30-30 percet kapott. A Debrecen elleni találkozón Nagy Máté kezdett, majd Fadgyas Tamás visszatérése után először állhatott a Szpari kapujába. A második félidőt aztán Ásványi Balázs zárta.

A fiatal kapus először ölthette magára a Spartacus mezét, a hét elején írta alá szerződését a Nyíregyházához.

- Nem volt egyszerű döntés, mert szerettem a Komarnóban játszani, de mivel a Nyíregyháza hívott, egy nagy hagyományokkal rendelkező magyar klub, úgy éreztem, itt a helyem. A vezetők felvázolták a terveket, nagyon szimpatikusak voltak, így gyorsan igent mondtam. Hosszabb távra tervezek a Szparival, és remélem közösen érjük majd el a célokat – mondta Ásványi Balázs.

A kapus gyorsan megtalálta a hangot a társakkal, és bízik a sikeres tavaszban.

- Kedd óta készülök a csapattal, és nagyon rendesek velem a társak, segítik a beilleszkedést, egy jó közösségbe kerültem. A 2019-es évem nem sikerült rosszul, de most szeretnék még egy lapáttal rátenni, mindent megteszek annak érdekében, hogy eredményesek legyünk – tette hozzá a fiatal kapus.