A héten már bajnoki menetrend szerint készül a Nyíregyháza Spartacus kerete. A játékosok az elmúlt időszakban komolyabb terhelést kaptak, nyolc nap alatt pedig négy felkészülési mérkőzést játszott a Szpari. Bár mindig hangsúlyozza a szakmai stáb, hogy ilyenkor még nem az eredmény az elsődleges, azért az bizakodásra ad okot, hogy a négy találkozót úgy nyerte meg a csapat, hogy gólt sem kapott. A héten már a frissítésé a főszerep, no és persze az első ellenfél, a Soroksár feltérképezése is elkezdődött. Sokat nem változott a Sori kerete, mindössze Huszák Tamás - aki egykoron tagja volt a Spartacus bajnokcsapatának 2014-ben - fejezte be pályafutását. Érkező ugyan nincs Lipcsei Péter csapatában, de mivel a Ferencvárossal állnak kapcsolatban, így a Fradiból több fiatalt kaphatnak. A Soroksár szintén több edzőmeccset játszott, a Vasassal szemben szoros találkozón maradtak alul 2-1-re, a hétvégén pedig az Ajka győzte le őket 4-1 arányban.

Ami a mieinket illeti, az időjárás nem engedte, hogy valódi füvön játszhasson a csapat a felkészülés során, és sajnos az erőjelezés szerint a héten is sok csapadék várható, így marad továbbra is a műfű. A Nyíregyháza saját nevelésű labdarúgója, Ötvös Bence pedig túl van élete első élvonalbeli találkozóján, ő tavasszal Kisvárdán szerepel kölcsönben. Bencének gratulálunk a bemutatkozáshoz!