Hazai környezetben fogadta a Békéscsabát a Nyíregyháza.

Nyíregyháza Spartacus - Békéscsaba 4-1 (1-0)

Városi Stadion 1234 néző

Jv: Molnár Attila (Vígh-Tarsonyi, Baghy)

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Fodor, Kelemen, Farkas - Kártik, Csilus - Pekár, Kesztyűs( Papp 88.), Sinanovic (Rezes 75.) - Gajdos (Bajzát 68.)

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Békéscsaba: Ribansky - Pilán, Mészáros(Urbin a szünetben), Szatmári, Nagy S (Király 58.) ., Nagy I (Gránicz 58.)., Tóth, Birtalan, Szalai, Viczián, Szélpál

vezetőedző: Boér Gábor

A Békéscsaba kezdte a találkozót.

2. perc Egy szép akció végén Kesztyűs lőtt, egy védőről pattant ki a labda.

6. perc Vendég helyzet, Tóth lőtt a jobb oldalról, Jova vetődve szépen védett.

10. perc GÓÓL. Egy beadás után Fodor Ferenc lőtt kapásból, Ribansky nagyot védett, majd a kipattanó után Gajdos Zsolt a lécre fejelt, Kártik Bálint viszont közelről a kapuba pofozta a labdát, 1-0

20. perc Mezőnyjátékot hozott a folytatás és két sárga lapot, Ribansky és Viczián kapott figyelmeztetést.

23. perc Csilus lépett ki jó ütemben, Nagy Sándor blokkolta a lövését. A szöglet után Pekár próbálkozását fogta a kapus.

26. perc Nagy helyzet maradt ki, Pekár indult el a bal oldalon, lövése alig ment mellé.

28. perc Hatalmas ziccer, Farkas remek passza után Kesztyűs vezethette egyedül kapura a labdát, Ribansky védett.

29. perc Helyzet a másik oldalon is, egy beadás után Jova védett nagyot egy fejest követően.

30. perc Egy szabadrúgás után Gajdos fejelt, a csabai kapus óriásit mentett.

44. perc Fodor próbálkozott lövéssel távolról, mellé ment a labdája.

45. perc Kártik lőtt egy szép csel után, nagyot védett a kapus.

Véget ért az első félidő, vastaps kíséretében mehettek az öltözőbe a Szpari játékosok.

47. perc GÓÓÓL Növelte előnyét a Szpari. Pekár László csapott le Szélpál hazaadására, elhúzta a kapus mellett a labdát és a kapuba lőtt, 2-0.

54. perc GÓÓÓL Fantasztikus játék után Kesztyűs Barna kapott jó labdát középen, és mesterien csavart a kapuba, 3-0.

56.perc GÓL. Szépített a Békéscsaba, Szélpál ment előre és a kapuba emelt, 3-1.

65. perc Pekár szabadrúgása után Fodor fejelt fölé.

75. perc Egy visszagurítás után Gránicz találta el a kapufát.

78. perc Szatmári lövése centikkel ment fölé.

91. perc Bajzát lövését fogta a kapus.

94. perc GÓÓÓL Csilus Tamás kapott egy labdát a jobb oldalon Pekár Lászlótól, és hatalmas gólt lőtt, 4-1.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!!!

Lucsánszky Tamás vezetőedző Nyíregyháza: - A mentalitás ragyogó volt, az egész heti munka során látszott hogy koncentráltak a fiúk, örülök hogy eredményben is megmutatkozott mindez. Okosabban futballoztunk ellenfelünknél, így megérdemelten nyertünk. Az első félidőben 2-3 nagyobb lehetőségünk is volt, komolyabb előnyt szerezhettünk volna, de nem sikerült, fordulás után viszont betartották játékosaim a szünetben kérteket és újabb gólokat lőttünk. Örömmel vettem, hogy olyan szellemiséggel ment ki a pályára ma a csapat mint amely hazai környezetben várható.

Boér Gábor vezetőedző Békéscsaba: - Magunkat végeztük ki a mai mérkőzésen, elkerülhető gólokat kaptunk. Még 3-0 után is felálltunk, próbáltunk váltani, kapufát  is rúgtunk, de nem sikerült újabb gólt lőnni. A végén kockáztattunk és büszke vagyok a játékosaimra, nagyot küzdöttek. Nyíregyházán komoly munka folyik és jó csapat épül, gratulálok nekik.