Soroksárra utazott a bajnokság újabb fordulójában a Nyíregyháza Spartacus. Gálhidi György vezetőedző nem változtatott a legutóbbi kezdőn. Hazai oldalon is csak egy változás volt a dorogi meccshez képest.

Soroksár SC - Nyíregyháza Spartacus FC 0-1 (0-0)

Soroksár

Jv: Kovács Gergely (Garai Péter, Bornemissza Norbert)

Soroksár: Varga Á. – Bene M., Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Huszák – Orosz (Erdélyi 69.), Magyari (Gárdos 66.), Szerető (Korozmán 75.) – Lovrencsics B.

vezetőedző: Lipcsei Péter

Nyíregyháza: Fadgyas - Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos (Papucsek a szünetben) - Papp M. - Györgyi (Hamed 58.), Farkas A., Ötvös (Kártik 69.), Kalocsai - Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc Elkezdődött a találkozó, a Soroksár indította útjára a labdát. Sok nyíregyházi szurkoló is érkezett a meccsre.

2. perc Két ígéretes akciót is indított a Szpari, előbb a jobb, majd a bal oldalon, de tisztáztak a védők.

5. perc Magyari előtt adódott lehetőség, de hosszan tolta meg, Fadgyas szerezte így meg.

6. perc Szerető lőtt éles szögből, hárított a Szpari kapusa.

8. perc Ötvös előtt adódott lehetőség, de 17 méteres próbálkozása után fölé ment a labda.

10. perc Egy szabadrúgás után Gyömbér adta be a labdát, de lekéstek a társak.

14. perc Magyari lövését blokkolják a mieink, majd Lovrencsics fejese ment fölé.  Az első negyedórában többet birtokolta a labdát a Soroksár, de nem volt nagy helyzetük.

21. perc Átvette a kezdeményezést a Szpari, kiegyenlített a meccs.

23. perc A harmadik hazai szöglet után hazai lövés, mely elkerülte a kaput.

29. perc Magyari beadása után szöglet. A sarokrúgást követően sikerül tisztázni.

30. perc Papp adta be a labdát jobbról, Hornyák centikkel maradt le.

33. perc Bene indítása után Magyari került helyzetbe, de közelről fölé lőtt.

37. perc Szerető lerántotta Györgyit, sárgát kapott.

38. perc Huszák kapott jó labdát középen, de rosszul találta el a labdát, pontatlan volt a kísérlete.

40. perc Fodor indította jól Ötvöst, de tisztáztak a védők.

42. perc Svedyuk is besárgult.

44. perc Ötvös szöglete érkezett jól középre, Lovrencsics fejelte ki a labdát a kapu elől.

45. perc Huszák 18 méteres lövését üti ki Fadgyas.

Vége az első félidőnek. Íme a statisztika: Labdabirtoklás 52/48%, Lövés 4/2, Kaput eltaláló lövés 1/1, Sárga lap 1/1, Szöglet 4/2

46. perc Elkezdődött a második félidő. Papucsek érkezett Galambos helyére.

47. perc Fadgyas fogta biztosan Orosz fejesét.

49. perc Orosz kapott sárgát lerántásért.

50. perc Papucsek is besárgul reklamálás miatt.

52. perc Papp végzett el egy szabadrúgást, remekül lőtt, de Varga nagyot védett.

53. perc Györgyi került a földre gyanús körülmények között a 16-oson belül, a Szpari játékosok büntetőt reklamáltak, helyette Györgyi kapott sárgát.

54. perc Hornyák kapott remek labdát középen, de centikkel fölé fejelt, nagy helyzet volt.

55. perc Sokkal aktívabb a Szpari, amit egy Papp lövés is jelez. Fölé ment a labdája.

58. perc Hamed érkezett Györgyi helyére.

60. perc Támadásban maradt a Nyíregyháza, egymás után több szögletet is rúghatott a csapat, de nem sikerült gólt szerezni.

61. perc Hamed esett el a 16-oson belül, most is néma maradt a síp.

63. perc GÓÓÓÓL! Több helyzetet dolgozott ki a Szpari, és sikerült megszerezni a vezetést! Hornyák-Ötvös összjáték után utóbbi Hamed Yasinhoz passzolt, aki 16 méterről remekül a kapuba lőtt, 0-1!

65. perc Majdnem sikerül megduplázni az előnyt, Hornyák elől az utolsó pillanatban mentett Bene!

67. perc Hamed kapott sárgát. labdaelrúgásért.

69. perc Ötvös helyére Kártik érkezett, Oroszt Erdélyi váltotta.

75. perc Korozmán-Szerető csere.

78. perc Hamed-Hornyák összjáték után utóbbi beadásáról lemradtak a társak. Majd Gengeliczki kapott sárgát miután ellökte Hamedet, aki kapura tört volna.

81. perc Erdélyi belerúgott Hamedbe, ez is sárga. Faragják a Szpari játékosait rendesen...

86. perc Hazai helyzet, egy beadás után Erdélyi fejelt fölé.

87. perc Gengeliczki ívelése után Lovrencsics fejelt mellé. Beadásokkal próbálkozik a Soroksár.

88. perc Hornyák kapott sárgát.

91. perc Kapufa! Lovrencsics fejese után Erdélyi a felső lécet találta el.

92. perc Hazai szöglet után megint Erdélyi érkezett, de fölé bólintott.

Vége, ismét nyert a Szpari! Bár az utolsó percekben komoly rohamokat kellett kiállnia a védelemnek, sikerült megtartani az előnyt, és továbbra is százszázalékos a csapat!

Gálhidi György vezetőedző Nyíregyháza Spartacus: - Két nagyon fáradt csapat küzdött az első félidőben, a Soroksár több helyzetet dolgozott ki. De bíztunk abban, hogy a második játékrészben fordul a dolog! Átestünk a holtponton, jól szálltak be a cserék is, és a gólon kívül is voltak ígéretes kontráink, nagy helyzeteink, és talán büntetőt is kaphattunk volna. Igaz, a végén a Sorinak is volt két nagy lehetősége, de megúsztuk. Nagyon hajtott a csapat, szívüket-lelküket kitették a játékosok, óriásit küzdöttek ma is! Az egész csapat dícséretet érdemel!

Fotó: nso.hu