A Szpari kezdője teljesen átalakult - részben sérülések és eltiltás miatt is - több saját nevelésű fiatal volt a keretben. A kispadon Németh Csaba és Szokolai Márk is ott ülhetett, Matyi Zoltán kezdett is. Fodor Ferenc is sérült, így ezúttal hiányzott.

Nyíregyháza Spartacus - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-0 (2-0)

Városi Stadion 500 néző

Jv: Zám Zsolt (Garai , Tőkés)

Nyíregyháza: Jova - Matyi (Gyurján 70.), Végső, Talabér, Csilus Á.(Tóth Á. 25.) - Cenaj, Szekszárdi, Svedyuk, Kártik - Kovác A.(Ötvös 53.), Hornyák

vezetőedző: Lengyel Roland

Szeged: Takács J. – Kárász, Tóth G., Deák I., Mohl – Pongrácz (Bitó 68.), Germán (Cigan 17.), Oláh G., Varga Sz.– Kóródi, Dragóner (Gajdos a szünetben)

vezetőedző: Joao Janeiro

3. perc Kártik indította Hornyákot, de Takács kivetődve megfogta a labdát.

6. perc Jobbról érkező beadást fejeltek ki szögletre a vendégek Kovác elől.

10. perc Egy beadásra Dragóner érkezett középen, de Jova megelőzte.

12. perc Egy kipattanó után Szekszárdi bombázott fölé 20 méterről.

17. perc Germán sérült meg, Cigan érkezett a helyére.

23. perc GÓÓÓL! Kártik csapott le egy labdár, Takács pedig szabálytalankodott, büntető! A 11-est Jova végezte el, és a kapuba lőtt, 1-0.

25. perc Csilus sérült meg, Tóth Ádám érkezett a helyére.

28. perc Dragóner kapott jó labdát, kilépett, de mellé lőtt balról.

32. perc GÓÓÓÓL! De mekkora! Egy szögletnél Jova húzta le a labdát, indította Svedyuk Alexet, aki végig vitte, majd 30 méterről bombagólt lőtt a felső sarokba! 2-0.

43. perc Oláh lőtt középről 5 méterrel mellé.

45+1. perc Szekszárdi kapott sárgát.

Az első félidő után vezetett a Szpari.

47. perc Egy felpattanó labdát Hornyák vágott fölé fordulásból.

53. perc Ötvös érkezett a meghúzódó Kovác helyére.

54. perc Vendég szöglet után Mohl lőtt fölé kapásból.

60. perc Kóródi lőtt jócskán fölé.

64. perc Vendég helyzet, Jova ütött ki bravúrral egy 12 méteres Kóródi lövést.

65. perc Pongrácz kapott sárgát lerántásért.

70. perc Az élete első NB-II-es meccsét játszó Matyi helyére Gyurján érkezett - a közönség tapssal jutalmazta a fiatal játékos teljesítményét.

78. perc Kártik veszélyes beadásánál mentettek a védők. Gyurján Bence szögleténél Szekszárdi Tamás érkezett középen, és a kapuba fejelt, 3-0!!!

80. perc Bitó kapott sárgát.

81. perc Svedyuk beadásánál Hornyák lőtt kapásból mellé.

83. perc Mohl lőtt fölé egy kipattanó után.

86. perc Nagy Jova bravúr, Gajdos bombáját hárította vetődve.

90. perc Veszélyes vendég beadás után lemaradtak középen a támadók.

91. perc Hornyák indult egy kontrával, de mentettek  védők.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!!!!

Lengyel Roland vezetőedző Nyíregyháza: -  A stáb ezt a győzelmet Zoran Spisljaknak ajánlja, egy nagyon rendes embert ismertünk meg a személyében akivel együtt dolgozhattunk. A kieső zónában vagyunk, a célunk az, hogy elkerüljünk innen. Az emberségről szólt ez a meccs, szerettünk volna bizonyítani. Két napunk volt hogy rendezzük a fejeket egy 6-1-es vereség után, és tíz sérültünk van, az ifiből hoztunk fel játékosokat, egyikük hetven percet játszhatott, remekül teljesített. Mindenki nagyon harcolt a csapatért, a másikért, tette a dolgát, ez szerencsére eredményben is megmutatkozott. Két hét múlva még erősebbek leszünk! Sok sikert a Szegednek, egy jó Szegedre szüksége van a magyar futballnak.

Joao Janeiro vezetőedző, Szeged:-  Bizonyos statisztikák alapján az egyik legjobb csapat vagyunk, de az számít, ki lő gólt. A pálya mély talaja nem segítette a játékunkat, a Nyíregyháza változtatott a kezdőn is az utolsó pillanatban. Büntetőhöz segítettük ellenfelünket, a harmadik gól előtt is eladtunk egy labdát, ez nem fér bele. Gratulálok a Nyíregyházának mely mindenáron győzni akart.