A Pécs ellen lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus az NB-II-ben.

Balmazújváros 500 néző

Jv: Derdák Marcell (Nagy Viktor, Vrbovszki Pál)

Nyíregyháza: Dala - Alaxai, Baki, Gengeliczki, Farkas B.(Vass 83.), Kesztyűs, Nagy D.(Sigér 83.), Nagy B., Kovácsréti (Temesvári 91.), Beke (Gresó 65.), Géresi (Novák 65.)

Vezetőedző: Tímár Krisztián

PMFC: Helesfay – Takács, Rácz L., Pejovic, Hadaró ( Majnovics 65.(Lacza 78.)) , Harsányi ( Bukovics 65.), Krausz(Miknyóczki a szünetben), Bachesz, Hudák M, Szabó, Tóth-Gábor ( Gera 65.)

Vezetőedző: Mátyus János

Kis ünnepséggel kezdődött a meccs. 100. bajnoki mérkőzését vívta a Nyíregyháza Spartacus színeiben a Szeged elleni találkozón Gresó Mátyás. A támadó 2021. telén érkezett a Spartacushoz. A játékosnak Dankó Gergő ügyvezető és Fekete Tivadar sportigazgató adott át egy mezt a jubileum alkalmából.

1. perc A Pécs kezdte a találkozót.

1. perc GÓÓÓÓL! Remekül indult a meccs! Beke Péter lépett ki középen, kiugratta Géresi Krisztiánt aki értékesítette a ziccert, 1-0.

3. perc Újabb szép támadás végén Beke fejelt centikkel mellé.

13. perc Újabb veszélyes támadás, Géresi alig maradt le középen, így mentettek a pécsiek.

14. perc KAPUFA! Megint Géresi Krisztián, ezúttal egy kipattanó után 11 méterről nagy erővel a felső lécet találta el.

17. perc Kovácsréti csavart a 16-os oldalvonala mellől az oldalhálóba egy szabadrúgást.

19. perc Hudák lőtt 20 méterről, Dala biztosan fogta a labdát.

22. perc Beke indult a bal oldalon, szép csel után lőtt, Helesfay védett.

25. perc GÓÓÓÓL! Megduplázta előnyét a Szpari! Géresi Krisztián remek beadására Gengeliczki Gergő érkezett jól középen, és a kapuba fejelt, 2-0.

30.perc Kovácsréti csavart mellé egy szabadrúgást 26 méterről.

32. perc Beke fejelt mellé egy szöglet után.

34.perc Szöglet után Nagy B. lőtt fölé kapásből.

42. perc Nagy helyzet, Kovácsréti beadása után Bekéről ment mellé a labda közelről.

Vége az első félidőnek, 2-0-ra vezet a Szpari.

49. perc Egy jobb oldali támadás után Tóth-Gábor érkezett középen, de 6 méterről fölé lőtt.

51. perc Beke szerzett labdát Helesfaytól a vendég 16-oson belül, Géresihez passzolt, de végül mentettek a védők. Nagy helyzet volt.

57. perc Nagy helyzet megint , Nagy B. lőhetett egy visszatett labda után, Helesfay védett bravúrral.

60. perc Harsányi lőtt fölé Miknyóczki beadása után.

69. perc Kesztyűs lőtt estében alig fölé távolról.

71. perc Gresó szép szóló végén lőtt 25 méterről, nagyot védett a kapus.

73. perc Újabb nagy védés, ezúttal Farkas beadása után Novák fejelt, Helesfay kitolta a labdát a léc alól.

75. perc Majnovics ujja sérült meg, nem tudta folytatni, Lacza állt be a helyére.

82. perc GÓL. Szépített a Pécs, Hudák csavart kapuba egy szabadrúgást 21 méterről, 2-1.

88. perc Lacza kapott sárga lapot.

91. perc Vass P. került ziccerbe, de Helesfay védett.

Vége a mérkőzésnek, győzött a Szpari!

Tímár Krisztián: – A helyzetkihasználásunkkal nem vagyok elégedett, de ez betudható a fáradtságnak, mégiscsak a harmadik mérkőzésünket játszottuk egy héten belül. A vége szoros lett, izgulni kellett, nehogy elsüljön valakinek a lába és kapjunk még egy gólt, mint Budafokon. Örülök a három pontnak, és hogy szinte végig kontrolláltuk a mérkőzést, összességében a miénk volt a jobb csapat.

Mátyus János: – Ennyi hiba egy bajnokság alatt is sok, amit mi rövid időn belül kétszer elkövettünk: az előző fordulóhoz hasonlóan rögtön a kezdés után gólt kaptunk. A Nyíregyháza vendégeként nem szégyen kikapni, ám az első félidőben elfogadhatatlan teljesítményt nyújtottunk. A második játékrészben derekasan küzdöttünk, szereztünk egy szép gólt szabadrúgásból, de a Nyíregyháza megérdemelten győzött.