Az ősz legnagyobb érdeklődéssel várt találkozója volt a Városi Stadionban: Szpari-Loki rangadó. A mérkőzést az M4 Sport + élőben közvetítette.

Nyíregyháza Spartacus FC - DVSC  1-1 (1-0)

Városi Stadion 5860 néző

Jv: Iványi Zoltán (Varga Gábor, Kovács Gábor)

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor, Papucsek, Jánvári (Végső a szünetben), Papp - Györgyi (Gyurján 61.), Farkas A, Ötvös (Kártik 81.), Kalocsai - Hornyák (Kovács N. 77.)

vezetőedző: Gálhidi György

DVSC: Gróf – Kinyik, Pávkovics, Szatmári, Ferenczi – Bódi, Haris (Szécsi 60.), Baráth (Pintér 86.), Dzsudzsák – Sós (Bévárdi 77.), Tischler (Bárány a szünetben)

vezetőedző: Kondás Elemér

Fantasztikus hangulat, több mint ötezer néző fogadta a csapatokat.

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

3. perc Svedyuk lőtt futtából fölé.

3. perc Ötvös kapott sárga lapot.

5. perc Kinyik lőtt jócskán mellé egy bedobás után.

10. perc Tischler csúsztatott a kapufára egy szabadrúgás után, de lesen is állt.

13. perc Papp beadása után Hornyák tűnt el középen, nincs büntető, van viszont szöglet. A sarokrúgás után Jánvári Gábor érkezett jól, és a kapuba fejelt, GÓÓÓÓL, 1-0!

19. perc Sós előtt adódott lehetőség a 16-oson belül, de pontatlanul lőtt.

27. perc Kalocsai szép cselek után tört be a 16-oson belülre, de tisztáztak a védők. Ötvös beadása után aztán Svedyuk fejelt fölé.

29. perc Kinyik beadását húzta le biztosan Fejér.

37. perc Nagy helyzet, Ötvös kereste a lövőhelyzetet, majd tüzelt 13 méterről, nagyot védett Gróf!

40. perc Bódi került helyzetbe, de Fejér lábbal nagyot mentett.

42. perc Sós kapott sárga lapot.

43. perc Ötvös vállalta el 35 méterről, mellé ment a labda.

45+1. perc Tischler lőtt fölé, ezzel zárult az első félidő, vezet a Szpari!

46. perc A gólszerző Jánvári nem tudja folytatni, Végső állt be. A vendégeknél Tischlert Bárány váltotta.

46. perc Dzsudzsák beadásánál Papucsek mentett középen. A szöglet után Sós bombázott, de sikerült hárítani.

52. perc Debreceni szöglet után Pávkovics fejelt mellé.

55. perc Györgyi ment el jól a jobb oldalon, Hornyákhoz passzolt, de utóbbi végül nem tudott lőni.

57. perc Óriási helyzet maradt ki, Kalocsai egyedül ment végig, majd Györgyi elé került a labda, de rosszul találta el, és mellé ment a labda.

59. perc Hornyák lőtt fölé középről.

61. perc Egy szöglet után elsuhant a labda a Szpari kapuja mellett, Kinyik lőtt.

63. perc Baráth lőtt, szépen védett Fejér.

65. perc Bódi szabadrúgása pattant le a sorfalról.

66. perc Gyurján lövését fogta Gróf.

75. perc Svedyuk passza után Gyurján lőtt, Gróf védett nagyot.

80. perc Óriási bravúr, Szatmári lőtt közelről, de nagyot védett Fejér!!

85. perc Baráth kapott sárgát.

90. perc Bódi szabadrúgása pattant ki a sorfalról. Négy perc a hosszabbítás.

92. perc Egy szöglet után egyenlített a Debrecen, az előre futó Gróf meglökte a fejelni készülő Végsőt, így a labda Pintér elé került, aki a léc alá lőtt a hosszú oldalról, 1-1.

93. perc Papp nagy helyzetben középen, de az utolsó pillanatban mentettek a vendégek.

Vége a mérkőzésnek, döntetlen maradt. A szurkolók hálásak, zúg a "Szép volt fiúk!"

Gálhidi György vezetőedző, Nyíregyháza : - NB-I-es, fantasztikus hangulatú mérkőzést játszottunk. Kevés hiányzott a győzelemhez, így van hiányérzet bennem, nem ez az első meccs, melyen az utoló pillanatban veszítünk pontokat. Ma nagyot küzdöttek a játékosok, ez a harci szellem kell a jövőben is.

Kondás Elemér vezetőedző Debrecen:: - Remek hangulatot varázsoltak a szurkolók, és örülök a pontszerzésnek, úgy érzem sokat tettünk érte, voltak nagy helyzeteink - igaz a hazaiaknak is - de rászolgáltunk a döntetlenre.