A Dorogot fogadta az első hazai bajnokiján a Nyíregyháza Spartacus. Svedyuk Alex állapota javult, így pályára léphetett a találkozón.

Nyíregyháza Spartacus - Dorog 0-1 (0-0)

Városi Stadion 1700 néző

Jv: Nagy Róbert ( Punyi Gyula, Berényi Ákos)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor F., Pejovic, Gulyás M. (Tóth B. 72.), Svedyuk, Végső, Kártik (Kovác 60.), Kovács N.(Starosta 82.), Rezes, Hornyák

vezetőedző: Zoran Spisljak

Dorog:  Mursits – Nyíri, Dlusztus, Lénárt, Forró (Csillag 57.) – Földi B., Kitl M.(Berkó 64.), Albert Á., Papp – Délczeg, Paudits (Sitku 89.)

vezetőedző: Németh Szabolcs

A találkozó előtt Szakos Andrea, a Karmapirin zenekar tagja énekelte el a Szpari új indulóját.

A mérkőzés előtt Kártik Bálintot a 100. mérkőzése kapcsán köszöntötte a klub vezetése, míg Hornyák Marcell a tavasz legszebb góljáért járó elismerést vehetett át.

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

5. perc Paudits lövését fogta Jova magabiztosan.

10. perc Svedyuk lőtt a jobb oldalról éles szögből, nagyot védett a kapus.

14. perc Gulyás beadása után Hornyák elé került a labda, aki az ötös vonaláról fölé fejelt.

20. perc Veszélyes Gulyás szabadrúgás, Mursits védett.

22. perc Nyíri kapott sárga lapot könyöklés miatt.

26. perc Egy szép akció végén Kártik ollózott 15 méterről, védett a kapus.

34. perc Szép Kártik-Hornyák összjáték végén előbbi kerühetett volna helyzetbe, de mentettek a védők.

35. perc Albert lövése ment fél méterrel mellé.

36. perc Hornyák vállalta el 18-ról kapásból, mellé ment a labda.

38. perc Hazai szöglet után kipattant a labda, Svedyuk 30 méterről lőtt kapásból, mellé ment a próbálkozás.

41. perc Albert lövését fogta Jova, majd a kapus indítását követően Kovács adta be a labdát, Hornyák kapásból lőtt, de Mursits a felső lécre tolta a labdát, ahonnan a mezőnybe pattant.

Az első félidő nem hozott gólt.

50. perc Svedyuk indult egy köténnyel, beadásával Hornyákot kereste, de mentettek a védők.

51. perc Forró kapott sárgát.

53. perc Megint Svedyuk, veszélyes beadását Mursits fogta.

63. perc Délczeg lőtt 22 méterről, Jova biztosan fogta a labdát.

64. perc Hatalmas Kovács N. lövés 20 méterről, kitolta a léc alól a labdát Mursits.

69. perc Kovác szabadrúgás a 16-os sarkáról, ismét védett a dorogi kapus.

72. perc Gulyás kapott sárga lapot.

78. perc Hatalmas helyzet, Kovács Norbert cselezte be magát a 16-oson belülre, lövését védte Mursits, a kipattanót Tóth Barna lőtte volna kapura, de nagyot mentettek előle a dorogi védők.

86. perc Végső beadása után Pejovic fejelt mellé.

92. perc Egy előrerúgott labda után Csillag közeli lövését követően a kapufáról visszapattant a labda, Sitku pedig a kapuba passzolt középről, 0-1.

Véget ért a mérkőzés, a Dorog megnyerte a meccset a hosszabbításban lőtt góllal.

Zoran Spisljak vezetőedző, Nyíregyháza: - Két jól felkészült csapat találozott ma. A futballban nem elég helyzeteket kialakítani, gólt kell rúgni, és bőven volt lehetőségünk, de nem használtuk ki ezeket. A saját játékunkkal nem volt gond, de a helyzetkihasználással igen, ezen javítani kell. A Dorog is megmutatta, hogy veszélyes csapat, kilencven percig nem volt gond semlegesítettük őket, de a végén egy szituáció után megszerezték a három pontot.

Németh Szabolcs vezetőedző, Dorog: - Nagyon nehéz mérkőzés volt, egy jól felkészült, szervezett Nyíregyháza ellen. Tudtuk, hogy ellenfelünk játékosai jól jönnek ki a labdaszerzések után, ez néha problémát okozott. A végén viszont megszereztük a győztes gólt, és a héten a második nehéz mérkőzést nyertük meg. Büszke vagyok csapatomra, kapusunk szenzációsan védett, és a mezőnyjátékosok is tették a dolgukat.