A Vác legyőzése után vasárnap ismét a Városi Stadionban lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. Az ellenfél a harmadik helyen álló Csákvár volt.

Nyíregyháza Spartacus - Csákvár 2-0 (2-0)

Városi Stadion 600 néző

Jv: Antal Péter (Garai Péter, Punyi Gyula)

Nyíregyháza: Jova - Svedyuk,Talabér, Fodor, Csilus Á. - Végső, Papp M.(Ötvös 63.), Sinanovic(Gyurján 74.), Kovács N.(Tóth Á. 68.) - Kártik, Hornyák

vezetőedző: Lengyel Roland

Csákvár: Markek –  Nándori, Albert I.,(Kocsis a szünetben) Tányéros Á., Tamás N.(Baracskai a szünetben), Galambos(Kiprich 76.), Mim, Sipos, Madarász M., Skribek, Sejben

vezetőedző: Visinka Ede

A Csákvár kezdte a mérkőzést.

2. perc 11-es!!! Hornyák Marcellt buktatták a 16-oson belül. A büntetőt Jova Levente végezte el, és a kapuba lőtt, 1-0.

4. perc Papp szabadrúgását tolta ki a léc alól Markek.

10. perc Albert lövését hárította vetődve Jova.

11. perc Hornyák ugrott ki középen, és éles szögből centikkel gurított mellé.

12. perc Csilus kapott sárgát a Tamás elleni szabálytalansága után.

13. perc Madarász szabadrúgása után ment mellé a labda egy csákvári lövést követően.

17. perc Szép támadás végén Kártik lőhetett, fogta a labdát Markek.

18.  perc Galambos vette át szépen egy labdát, majd az oldalhálóba bombázott.

20. perc Madarász szöglete után Nándori fejelt mellé.

24. perc Sinanovic indult egy indításra, majd 16 méterről fölé lőtt.

26. perc Skribek lőtt egy remek passz után, Jova védett, a kipattanóra Galambos érkezett, de Jova felszedte a labdát.

27. perc Sinanovic bedása után Hornyák lőtt kapásból, de szögletre pattant a labda.

28. perc Madarász vezethette egyedül kapura a labdát, de mellé gurított, nagy helyzet volt.

30. perc Betalált a Csákvár, de les miatt nem adta meg a játékvezető.

38. perc Fodor fejelt egy szöglet után, fogta a labdát a kapus.

39. perc Kártik és Hornyák indulhatott egy védővel szemben, de előbbit végül megállították.

42. perc GÓÓÓÓL! Sakk-mattig játszott a Nyíregyháza, Sinanovic Sinan passzolt Svedyuk Alexhez, utóbbi az alapvonalról tette középre, Kovács Norbert pedig belőtte, 2-0

Vége az első félidőnek, vezet a Szpari!

46. perc Kettőt cserélt a Csákvár, Kocsis és Baracskai jött Tamás és Albert helyett.

50. perc Vendég szöglet, a léc alá tartó labdát Jova ütötte ki.

51. perc Galambos rúgta meg Sinanovicot, sárga.

52. perc Papp 25 méteres szabadrúgását fogta Markek.

54. perc Szpari szöglet után Kártik lőtt, egy védőről pattant ki a labda.

57. perc Baracskai távoli próbálkozását fogta biztosan Jova.

59. perc Madarász lövését is fogta a Szpari kapusa.

61. perc Baracskai is tesztelte Jova éberségét, ezt a párharcot is a kapus nyerte, hárította a lövést.

63. perc Papp-Ötvös csere.

66. perc Sinanovic bedobása után Ötvös előtt adódott lehetőség, de végül szerelték.

68. perc Kovács N - Tóth Á. csere.

73. perc Madarász végzett el egy szabadrúgást nagy erővel, Jova bravúrral a lécre tolta a labdát, onnan pattant ki.

74. perc Sinanovic-Gyurján csere.

76. perc Kiprich jött Galambos helyett.

78. perc Skribek 18 méteres lövése pattant fölé egy védőről.

80. perc Remek játék Tóth és Gyurján között, majd Csilus passza után Ötvös alig lőtt fölé.

82. perc Tányéros kapott lapot szövegelésért

85. perc Sipos közeli próbálkozását hárította Jova.

87. perc Mim húzta meg a jobb oldlalon, majd az oldalhálóba lőtt éles szögből.

89. perc Ötvös 32 méteres szabadrúgása ment fölé.

90. perc Madarász kapott sárgát, Ötvöst húzta vissza.

91. perc Gyurján is besárgult, szintén lerántás miatt.

92. perc Egy szöglet után Végső mentett nagyot.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Lengyel Roland: - Két jó csapatot láthattunk ma a pályán, az első perctől próbáltuk nyomás alá helyezni az ellenfelet. Veszélyes támadásokat indítottunk, Sinanovic, Hornyák és Kártik is elől jól játszott. A második félidőben átadtuk a területet, hogy kontrázhassunk, voltak is lehetőségek. Az utolsó húsz percben nagy volt a nyomás a kapunk előtt, de hősiesen védekeztünk. Gratulálok a fiúknak.

Visinka Ede: - Nagyon hamar hátrányba kerültünk, és futottunk az eredmény után. Kockáztatnunk kellett, az extrém fiatal csapatom viszont büszke lehet játékára. Jova remek napot fogott ki, nem tudtunk neki gólt szerezni. 2-0 után még nagyob terület maradt mögöttünk, de így is felvállaltuk a támadásokat. Hittel és szívvel küzdöttek játékosaim, de nem tudtunk ma pontot szerezni, gratulálok a Nyíregyházának.