A Békéscsaba volt ezúttal a vendég, Debreceni Zalán hosszú kihagyás után ismét a kezdőben kapott helyet.

Nyíregyháza Spartacus - Békéscsaba 3-0 (1-0)

Balmazújváros 300 néző

Jv: Rúsz Márton (Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Gengeliczki, Jánvári (Papucsek 74.), Debreceni (Godwords 78.), Sigér, Paku(Zamostny 73.), Vass P., Hamed, Gresó (Pócsik 73.), Kovács Á. (Novák 60.)

vezetőedző: Feczkó Tamás

Békéscsaba: Winter - Farkas, Kitl, Szabó P.(Zvara a szünetben), Máris, Sipos (Mikló a szünetben), Hodonicki(Ilyés 63.), Bora, Horváth(Tóth 88.), Puskás, Lukács (Gránicz 73. )

vezetőedző: Brlázs István Gábor

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

7. perc Hamed lőtt 15 méterről, blokkolták a labdáját. A szöglet után tisztáztak a vendégek.

8. perc Debreceni beadása után Hamed fejelt, a jobb oldali kapufát találta el 8 méterről.

10. perc Paku kapott jó labdát a bal oldalon, beadása után Hemd közelről fölé lőtt, nagy helyzet maradt ki.

14. perc Horváth lőtt mellé 25 méterről.

15. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Szpari, Gresó Mátyás ment el remekül a bal oldalon, beadása után Vass Patrik kapásból lőtt a kapuba, 1-0.

16. perc Azonnal egyenlíthetett volna a vendég csapat, Sipos lövését tolta ki Fejér.

18. perc Paku lőtt éles szögből, Winter fogta meg a labdát.

19. perc Gresó ment el jól szélen, de ezúttal nem volt pontos a beadása, a labda a kapu fölött szállt el.

23.perc Kitl fejelt fölé egy szöglet után.

23. perc Hatalmas nyíregyházi tüzijáték, végül Winter hárította Gresó lövését.

27. perc Hodonicki kapott sárga lapot.

29. perc Gresó lőtt egy csel után mellé.

31. perc Paku kapott sárga lapot.

40. perc Gresó szöglete után mentettek nehezen a vendégek. Az újabb két sarokrúgás végén Gengeliczki lőtt fölé.

Vége az első félidőnek, vezet a Szpari.

48. perc Szokol fejelt ki egy beadást Lukács elől.

50. perc Paku fejelte fölé Debreceni beadását középen.

52. perc Gyors vendég kontra végén Mikló lőtt mellé 16 méterről.

54. perc Lukács lőtt fölé futtából 16 méterről.

58. perc GÓÓÓÓL! Paku lőtt fordulásból Hamed passza után, blokkolták. Gresó Mátyás szöglete után Lukácsról pattant saját kapujába a labda, 2-0.

62. perc Jánvári fejelt a kapuba egy beadás után, de szabálytalanság miatt nem adta meg a játékvezető.

67. perc Veszélyes vendég szöglet után Bora fejelt, majd a kipattanó után Fejér fogta meg a labdát.

70. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Labdaszerzés után Paku Roland indult el, majd középre passzolt, a jól érkező Hamed Yasin pedig a kapuba lőtt, 3-0.

86. perc Zamostny lövése megpattant, bravúrral védett Winter.

89. perc Sigér kapott sárga lapot.

90. perc Két perc a ráadás.

91. perc Tóth közeli fejesét hárította Fejér bravúrral.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Feczkó Tamás: - Több helyzetet dolgoztunk ki már az első félidőben, és bár a kapufáról ezúttal is kipattant a labda, sikerült megszerezni a vezetést. A folytatásban kicsit több területet hagytunk ellenfelünknek, de így is voltak lehetőségeink, és ebben az osztályban kiemelkedő játékvezetés mellett megérdemelten győzünk.

Brlázs István Gábor: Az első félidő nem tetszett, a szünetben és a cserékkel ugyan sikerült rendezni a sorokat, de a Nyíregyháza megérdemelten győzött. Eddig is minden találkozón nyerni akartunk, ez a hátralévő két meccsen is így lesz.