A PMFC ellen lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus a bajnokság II. fordulójában. Mindkét csapat győzött az első meccsén.

Nyíregyháza Spartacus FC - Pécsi MFC 2-0 (2-0)

Városi Stadion 2641 néző

Jv: Lovas László (Csatári Tibor, Márkus Péter)

Nyíregyháza Spartacus: Fadgyas – Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos – Papp M.(Papucsek 73.) – Farkas, Györgyi (Hamed a szünetben (Végső 83.)), Ötvös, Kalocsai – Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

PMFC: Helesfay – Sági, Króner (Preklet a szünetben), Rácz L., Katona L., Futó, Bartha (Tihanyi 70.), Hegedűs M., Kónya D., Óvári (Geiger 60.), Batizi-Pócsi

vezetőedző: Vas László

Gyásszünettel indult a mérkőzés a napokban elhunyt korábbi Szpari játékos Sorbán József emlékére, a kezdőrúgást pedig Dr. Dankó Péter végezte el, akinek most van a születésnapja.

1. perc A Pécs kezdte a találkozót.

6. perc GÓÓÓL!!!  Nagy helyzet, Györgyi beadása után Galambos érkezett, de a pécsiek tisztáztak. Két hazai szöglet következett, és a második után Hornyák Marcell a kapuba fejelt, 1-0!!!

10. perc Kalocsai szerzett erőszakosan labdát, Galambossal játszott össze, de végül kirúgták a labdát a vendégek.

13. perc Futó lőtt egy szöglet után jócskán fölé.

15. perc Kalocsai beadása után Györgyi bújt ki középen, de fölé lőtt 10 méterről.

16. perc Kónya cselei után a beadásról mindenki lemaradt középen, de hazai lábról ment ki a labda. A szöglet után Katona pörgetett, Fadgyas védett. Újabb sarokrúgás, Bartha fejese Galambosról pattant fölé.

19. perc Kónya maradt tisztán középen, de fordulásból fölé lőtt.

21. perc Hornyák indult Ötvös labdájára, Helesfay lépett ki a kapujából, és az utolsó pillanatban mentett.

23. perc Györgyi kapott sárgát, miután megrúgta Katonát.

24. perc Batizi-Pócsi került lövőhelyzetbe, de 16-ról fölé lőtt.

26.perc Kalocsai viharzott el a bal oldalon, beadásába beleléptek.

29. perc GÓÓÓÓÓL! Ötvös Bence vette észre, hogy kint áll a kapus, és 37 méterről a kapuba lőtt, 2-0!!!

34. perc Króner buktatta a kapura törő Hornyákot, megúszta a pécsi sárgával. A szabadrúgást Györgyi lőtte mellé.

36. perc Veszélyes pécsi beadás, Svedyuk mentett nagyot.

38. perc Bartha szabadrúgása a sorfalban álló Pappról pattant ki.

41. perc Papp M. a 16-os sarkáról centikkel csavart mellé egy szabadrúgást.

42. perc Svedyuk fejelt ki egy veszélyes beadást.

44. perc Ötvös kapott sárgát, miután ütemet tévesztett és eltalálta Hegedűst.

Vége az első félidőnek, vezet a Szpari.

48. perc Rácz maradt le egy szögletről középen.

50. perc Farkas kapott sárgát.

56. perc Tetszetős nyíregyházi támadás végén Hornyák elől mentettek a védők középen.

59. perc Egy beadás után Rácz fejelt mellé.

63. perc BÜNTETŐ!! Ötvös Bence tört be a 16-oson belülre, Helesfay pedig elhúzta a lábát. A 11-est Ötvös a jobb kapufára lőtte.

67. perc Sági érkezett egy kipattanóra, és fölé bombázott 16-ról.

72. perc Hamed lövése vágódott szögletre.

76. perc Hornyák indult volna, de Helesfay kilépve a kapuból mentett.

82. perc Vendég helyzet, egy közeli lövés centikkel ment mellé.

83. perc Hamedet sérülés miatt le kellett cserélni, Végső jött.

91. perc Vendég ziccer, melynek végén Jánvári mentett óriásit az ötösön belül.

92. perc Jánvári kapott sárgát.

Vége a találkozónak, nyert a Szpari!

Gálhidi György vezetőedző, Nyíregyháza: - Értékes ez a győzelem, mert az NB-II egyik legszervezettebb csapata ellen nyertünk. Működtek a pontrúgások és a kontra, a  második félidőben pedig széllel szemben ugyan nehéz dolgunk volt, de végig küzdöttek, csúsztak-másztak a játékosok. Jó iramú mérkőzést játszottunk, melyből mi jöttünk ki jobban.

Vas László vezetőedző, PMFC : - Gratulálok a hazaiaknak, jól felkészültek belőlünk, de magunkban keressük a hibát. Tudtuk, mire számítsunk a pontrúgásoknál, mégis így kaptunk korán gólt, és bár sok lehetőségünk adódott, nem tudtunk ezzel élni.