Elsőre talán furcsa lehet, hogy mit keres egy galambokról szóló hír egy futball csapat oldalán. Sajnos Nyíregyházán komoly bosszúságot - és fejtörést - okoztak a galambok az elmúlt időszakban a Városi Stadionban. Hiába tisztították a székeket és lépcsőket folyamatosan a NyírVV dolgozói, két nappal később úgy nézett ki a létesítmény, mintha nem történt volna semmi. Több ötlet is felmerült és más városoktól is kértek tanácsokat a szakemberek mi lehet az a módszer mellyel költözésre lehet bírni az állatokat. Volt ahol sólymot vetettek be, és néhány hét után maguktól álltak tovább a galambok, volt ahol hálót feszítettek ki, vagy ragadozó madár másolatát függesztették ki.

Nyíregyházán most állatvédők segítségét kérte a Spartacus és a NyírVV akik vállalták, hogy elköltöztetik a galambokat. A héten már megkezdődött a munka, remélhetőleg a következő hetekben sikerül új otthont találni a madaraknak.