Bár még sok van hátra a bajnokságból, a szurkolók által legjobban várt összecsapás következett, a Diósgyőr és a Szpari között. A mieinknél a legutóbbi kezdő egy helyen változott, Zamostny Balázs került be. Hamed betegség miatt nem bevethető.

DVTK - Nyíregyháza Spartacus 4-2 (2-1)

DVTK Stadion 5222 néző

Jv: Bogár Gergő (Albert István, Medovarszki János)

Diósgyőr: Póser - Hegedűs J.(Eperjesi 81.), Karan (Szűcs 65.), Szatmári Cs. - Polgár, Zsemlye, Molnár G., Németh Má(Oláh a szünetben)., Bokros Sz (Bárdos a szünetben). - Könyves, Hornyák (Horváth 65.)

vezetőedző: Kondás Elemér

Nyíregyháza: Fejér - Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes, Márkus, (Pócsik 58.) Paku, Csörgő ( Szabó B.58.), Zamostny, Gresó,( Vass P. 58.)  Novák (Banyoi 78.)

vezetőedző: Szergej Pacaj

Nyíregyházáról is szép számban érkeztek szurkolók.

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

2. perc, Vezet a hazai csapat, Bokros ment el a bal oldalon, beadása után pedig Jánvári lábáról pattant a kapuba a labda, 1-0.

9. perc Paku szabadrúgását fogta Póser.

12.perc Egymás után rúgja a szögleteket a Szpari, az egyik után Csörgő majd Zamostny lövését blokkolták az utolsó pillanatban.

13. perc Paku kapott sárga lapot.

16. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Egyenlített a Szpari!!! Egy balról érkező Nemes Milán beadás után Zamostny Balázs fejelt a kapuba, 1-1.

22. perc Könyves beadása után Molnár fejelt, Fejér bravúrral hárította a léc alá tartó labdát.

25. perc Nemes kapott sárga lapot.

28. perc Németh kapott sárga lapot a Csörgő elleni szabálytalanság miatt.

32. perc Novák 22 méteres lövését ütötte ki Póser, majd Gresó labdája ment el a kapu előtt keresztbe.

37. perc Könyves indult volna középen, de sikerült előle menteni.

38. perc Csörgő indult egy kontra után Paku labdájával, de a lövés nem volt jó.

39. perc Paku nagy labdát adott Gresónak, aki fordulásból lőtt, de blokkolták. Szép támadás volt!

42. perc Vezet a DVTK, egy hazai szöglet után Hornyák ollózott a kapuba, 2-1.

Vége az első félidőnek, rnagadóhoz méltó hangulat, és hazai vezetés 45 perc után.

46. perc A DVTK kettőt cserélt a szünetben, a mieinknél nincs változás.

47. perc Csörgő ment el szépen a jobb oldlalon, beadása után Novák lőtt mellé.

51. perc Nagy helyzet, Könyves lépett ki középen, de az utolsó pillanatban sikerült szerelni.

55. perc Csörgő kapott sárgát lerántásért.

58. perc Hármas csere, Pócsik, Vass és Szabó jött Gresó, Csörgő és Márkus helyére.

61. perc Szabó B. lőtt nagy erővel, Szatmárit találta el, aki lent is maradt, ápolni kellett .

64. perc Folyamatosan rohamoz a Nyíregyháza, de az utolsó passzok nem pontosak.

67. perc Nemes remekül csavarta középre a labdát, Novák centikkel fejelt mellé.

68. perc Megint Nemes beadás, Vass fejesét fogta a kapus.

70. perc Novák lépett volna ki egyedül, de gyanús körülmények között elesett. Nem fújt a játékvezető.

72. perc GÓÓÓÓÓL!!!! Ott a megérdemelt egyenlítés!! Pócsik Botond vett le egy labdát középen, ami aztán Szabó Bálinthoz került aki a kapuba lőtt, 2-2.

74. perc Molnár szabadrúgása után a kapufáról pattant ki a labda.

76. perc Újra vezet a hazai csapat, Molnár remek passza után Könyves lőtt a kapuba, 3-2.

82. perc Újabb hazai találat. Egy beadás után Molnár félfordulattal a hosszú sarokba lőtt, 4-2.

84. perc Nem adta fel a Szpari, Vass lövését bravúrral tolta ki a kapus.

86. perc Előbb Zamostny fejese, majd lövése pattant le.

Vége a mérkőzésnek, megszakadt a Szpari veretlenségi sorozata a nyolcadik meccsen.

Kondás Elemér: - Rendkívül fontos mérkőzés volt a presztizs miatt is, és nem akartunk lemaradni sem. Bár gyorsan gólt lőttünk, sok volt a kapkodás. Lélektanilag a második gólt jókor lőttük, de ismét egyenlítettek. Erre viszont azonnal válaszoltunk, a negyedik pedig eldöntötte a meccset.

Szergej Pacaj: - Nagyon rosszul kezdtünk - nem először. Megérdemelten nyert a Diósgyőr, és bár elveszítettük.a csatát, a háborút még nem. A második félidőben harcosabbak voltunk, és 2-2 után is mentek a fiúk előre mert győzni akartak. Ezúttal nem sikerült.