Debrecenben lépett pályára DEAC ellen a Nyíregyháza Spartacus. Először játszott a Szpariban Fejér Béla, Jánvári Gábor viszont sérülés miatt ezúttal nem léphetett pályára, és Hornyák Marcell is hagyott ki edzéseket a héten, így ezúttal nem kezdett.

DEAC - Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion 996 néző

Jv: Németh Ádám (Becséri Gergely, Bornemissza Norbert)

DEAC: Acsádi – Sándor T., Szabó K., Belényesi, Bíró (Rezes 84.), Balogh K., Spitzmüller (Sigér 69.), Nagy K., Takács P.,  Burai (Damásdi 66.), Székely D.

vezetőedző: Balogh Pál

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor, Papucsek, Galambos, Farkas, Kártik, Ötvös, Györgyi (Gyurján 60.), Starosta (Vasiljevic 68.), Kovács N. (Hamed 54.)

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc Elkezdődött a találkozó. Nyíregyházáról is szép számban érkeztek szurkolók, csak az ő hangjuk hallatszik.

3. perc Farkas passza után Györgyi került helyzetbe, de kisodródott, és mentettek a védők.

8. perc A Szpari sokkal aktívabb, Ötvös szlalomozott végig a lábak között, de szögletre mentettek a védők. A sarokrúgás után Farkas fejelt fölé.

10. perc Az első hazai lehetőség, Takács lőtt fölé egy bedobás után 18 méterről.

13. perc Svedyuk beadása után Kovács fejelt, fogta a labdát a kapus.

16. perc Györgyi lépett ki remekül a jobb oldalon, Nagy K. buktatta a 16-os vonalánál, amiért sárgát kapott. A szabadrúgást Ötvös centikkel lőtte fölé.

24. perc  Szorongat a Nyíregyháza, előbb Ötvös lövése vágódott le, majd Kovácsot szerelték a 16-oson belül.

25. perc Györgyi szabadrúgása után Papucsek fejelt a kapuba, de az asszisztens lest jelzett, így nem adták meg a gólt.

30. perc Farkas csúszott be hátulról, sárgát kapott.

33. perc Veszélyes hazai támadás a bal oldalon, a beadásra Bíró érkezett, de nem vette át jól a labdát, majd a lövés után fölé szállt a labda.

34. perc Nyíregyházi szöglet után Papucsek érkezett jól, középre tartó fejesét fogta Acsádi.

39. perc Egymás után jönnek a Szpari szögletek, megint Papucsek bújt ki a védő mögül, ezúttal mellé ment a fejese.

41. perc Kovács kapott remek labdát a jobb oldlaon, de megint lest jelzett az asszisztens.

43. perc Györgyi szabadrúgása után Kártik bólintott mellé középen. Nagy fölényben játszott a Spartacus.

44. perc Szép játék után Ötvös ugratta ki jól Kovácsot, lövésébe belevetődtek. Nagy helyzet volt! A szöglet után Kártik pörgetett, a léc alól bravúrral ütötte ki a labdát a kapus. Az újabb sarokrúgás után Kártik fejelt, de mellé pattant a labda egy védőről.

Vége az első félidőnek, melyben a Nyíregyháza irányított és veszélyeztetett, de szabályos gólt nem sikerült szerezni.

46. perc Nem volt csere a szünetben.

53. perc Székely vállalkozott lövésre egy csel után, Fejér magabiztosan fogta a labdát.

54. perc Hamed-Kovács csere.

55. perc Hamed egy beadás után azonnal fejelt, mellé.

60. perc Györgyi - Gyurján csere.

61. perc Ígéretes Szpari akciót állított meg a játékvezető - középen látott egy szabálytalanságot.

62. perc Ügyes hazai támadás után Székely lövését fogta Fejér.

63. perc Papucsek csúszott be remek ütemben a 16-oson belül, és mentett.

64. perc Nagy mentés, Székely elé került a labda, egyedül vezethette kapura, de Svedyuk utolérte, és Fodorral együtt sikerült szerelni.

68. perc Starosta-Vasiljevic csere.

72. perc Hamed lőtt egy labdaátvétel után balról, kiütötte a labdát a kapus. A szöglet után Hamed fejesét fogta Acsádi.

75. perc Egy hazai kontra végén Bíró lőtt 17 méterről, mellé csavart.

80. perc Több nyíregyházi labda érkezett középre, de rendre tisztáztak a védők.

81. perc Hamed elé pattant a labda a 11-es pontnál, de nem tudott befordulni, oda lett a lehetőség.

83. perc Gyurján lövése kerülte el a kaput.

85. perc Egy kontra végén váratlanul vezetést szerzett a DEAC. Jobbról érkezett a beadás, Nagy K. pedig a kapuba lőtt, 1-0.

91. perc Hamed fordult be, estében centikkel mellé lőtt.

Vége, elszenvedte első vereségét a Nyíregyháza Spartacus.

Gálhidi György vezetőedző: - Sérülés miatt alapembereink hiányoztak, és a DEAC meglepett bennünket a szerkezeti felállásával az elején. Ennek ellenére az első félidőben megvoltak a helyzeteink, ott kellett volna gólt rúgnunk. A szünet után nem tudom mi történt, eddig mindig megnyertük a második játékrészt, most ez nem sikerült. Kevés volt a jó egyéni teljesítmény, szégyellem magam, hogy cserben hagytunk a szurkolóinkat, a klubunkat, és most szerencsénk sem volt.