Egy jó formában lévő csapat otthonában lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. Bár az elmúlt napokban sok csapadék esett, nem volt rossz a tatabányai pálya talaja. A mieinknél a szudáni válogatottból visszatérő Hamed, a korábban kisebb sérülést szenvedő Fadgyas és az eltiltott Svedyuk sem játszhatott.

Budaörs - Nyíregyháza Spartacus 3-2 (0-2)

Tatabánya 100 néző

Jv: Rúsz Márton (Mohos Milán, Király Zsolt)

Budaörs: Kovács P. – Kékesi, Gyurácz, Fényes (Petró a szünetben) – Menyhárt, Zeke, Molnár Cs.(Petneházi a szünetben), Halmai (Halácsi 91.), Sajbán Miklós – Zsidai (Horváth E. 76.),, Horváth R. (Pethő 59.)

vezetőedző: Márkus Tibor

Nyíregyháza: Fejér - Papp, Fodor, Papucsek, Jánvári - Farkas A., - Kalocsai,Ötvös, Kovácsréti (Kártik 59.), Györgyi (Gyurján 72.) -  Hornyák

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc A Budaörs kezdte a találkozót.

7. perc Jó tempóban kezdődött a mérkőzés, de főként mezőnyjáték zajlott.

10. perc Molnár végzett el szabadrúgást, de próbálkozását biztosan hárította Fejér.

12. perc Hazai szöglet után biztosan hárított a Szpari védelme. Nyíregyházáról is érkeztek szép számban szurkolók, folyamatosan buzdítják a csapatot.

15. perc Zsidai kapott sárga lapot.

18. perc Szpari lehetőség, Ötvös szerette volna megjátszani középen Hornyákot, aki elől Kovács mentett vetődve.

20. perc Újabb helyzet, Kovácsréti vállalkozott lövésre, és centikkel ment el a labda a kapu mellett.

23. perc Farkas A. kapott sárga lapot.

27. perc Többet birtokolja a labdát a Nyíregyháza, és folyamatosan támad, több szögletet végezhetett el a csapat egymás után, de mentettek a védők.

29. perc Ötvös került a földre ígéretes helyzetben a 16-oson belül, de nem kapott büntetőt, sőt sárga lap műesés miatt.

30. perc GÓÓL! Vezet a Szpari! Egy szép akció végén Ötvös Bence kapott jó labdát a 16-os sarkánál, és a kapuba emelt, 0-1.

39. perc A vezető találat után is többet birtokolja a labdát a Szpari.

41. perc GÓÓÓL! Növelte előnyét a Szpari egy szépségdíjas góllal! Kalocsai László három embert - és a kapust is - kicselezte, majd a kapuba lőtt, 0-2!

Vége az első félidőnek, megérdemelten vezet a Nyíregyháza Spartacus.

51. perc Bár két helyen is változtatott a hazai csapat, nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

55. perc Hazai lövés kerülte el a kaput, az ellentámadás végén pedig tisztáztak a budaörsi védők.

59. perc Kártik érkezett Kovácsréti helyére.

62. perc Váratlanul szépített a Budaörs, egy szabadrúgásnál elaludt a Szpari védelme, és Gyurácz a kapuba fejelt, 1-2.

65. perc Egyenlített a Budaörs. Egy bedobás után Petró elé került a labda, aki nagy erővel kilőtte a felső sarkot 25 méterről, 2-2.

71. perc Papp szöglete után Ötvös fejelt fölé.

78. perc Kártik kapott sárga lapot.

80. perc Újabb hazai gól, fordított a Budaörs. Halmai kapott jó labdát, majd a kapuba lőtt, 3-2.

82. perc Ötvös kapott sárga lapot.

90. perc Mindent megtesz a Szpari az egyenlítésért, de így veszélyesek az ellentámadások is.

91. perc Petró lövését fogta Fejér.

Vége a mérkőzésnek, győzött a Budaörs.

Gálhidi György vezetőedző: - Ilyenben még nem volt részem, nehéz szavakat találni. Egy ragyogó első félidő után az első kapott gólig nem volt problémánk. Olyan gólokat kaptunk, melyeket hatalmas egyéni hibák előztek meg. Szégyenletes mindez, megint cserben hagytuk szurkolóinkat, akik végig buzdítottak bennünket.

Fotó: nso.hu