Az első mérkőzésen nem született gól, minden a kisvárdai meccsen dőlt el.

Nyíregyháza Spartacus - Practical VLS Veszprém jelenleg 1-0 (1-0)

Kisvárda 2200 néző

Jv: Bogár Gergő (Tóth II. Vencel, Vígh-Tarsonyi Gergő)

Nyíregyháza: Hegedüs - Szokol, Gengeliczki, Baki(Gál 78.), Kiss(Pataki 69.), Gresó(Jánvári 78.), Csősz, Pekár(Farkas 78.) , Kovácsréti, Szerető (Oláh 82.), Adamcsek

vezetőedző: Lengyel Roland

Veszprém: Héninger - Krebsz(Bakos 80.), Balogh (Major N. 29.), Dobsa, Zachán, Somogyi, Takács(Molnár a szünetben), Gálfi, Horváth, Baldauf, Balázs (Bartusz a szünetben)

vezetőedző: Pető Tamás

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

2. perc Balázs sérült meg, percekig ápolták.

9. perc GÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Egy visszatett labda után Csősz Richárd lőtt 20 méterről, bombája visszapattant, az ismétlés viszont már bement, 1-0.

12. perc Újabb helyzet, Kovácsréti egy csel után bal oldalról csavart a felső sarok mellé.

20. perc Baldauf vállalkozott 25 méterről lövésre, fölé szállt a labdája.

23. perc Nagy helyzet, Szerető ment el a bal oldalon, beadása után Adamcsek lőtt, nagyot védett a kapus.

25. perc Csősz indult nagy lendülettel, a 16-osnál buktatták, néma maradt a síp.

30. perc Gresó beadása után Kovácsréti fejelt, fogta a labdát Héninger.

35. perc Előbb Szerető, majd Adamcsek került helyzetbe, utóbbinál védett a kapus.

41. perc Remek nyíregyházi támadás végén Gresó lőtt, a rövid saroknál védett Héninger.

43. perc Adamcsek szabadrúgása pattant szögletre. A sarokrúgás után Szokol bólintott centikkel fölé.

45. perc 1 perc a ráadás.

Vége az első félidőnek, jobb volt a Szpari, és megérdemelten vezet.

47. perc Szpari szöglet, Szokolnak volt kicsit magas a labda.

50. perc Két szép támadás egymás után, a másodiknak szöglet a vége.

53. perc Gresó lőtt mellé 19 méterről.

54. perc Baldauf kapta a meccs első sárga lapját. A szabadrúgás után Szokol fejelt fölé.

56. perc Bartusz távoli lövését tolta ki Hegedüs.

59 .perc Ziccer. Szerető nagy labdát adott Kovácsrétinek, aki lőtt, blokkolták. Középen tisztán jött Adamcsek.

65. perc Adamcsek lőtt 20 méterről, védett Héninger.

68. perc Hatalmas ziccer! Kovácsréti egyedül vezette a kapusra a labdát, de lövés helyett passzolt, így mentettek a védők.

69. perc Adamacsek kapott sárga lapot.

73. perc Baki kapott sárgát. Gálfi 22 méterről csavart fölé egy szabadrúgást.

75. perc Csősz és Molnár is lapot kapott.

83. perc Gálfi lövését hárította Hegedüs.

86. perc Oláht buktatták, de nem fújt a játékvezető. A reklamáló Lengyel Roland kapott sárgát.

88. perc Farkas is sárgát kapott.

90. perc 6 perc a ráadás.

94. perc Somogyi kapott sárga lapot.

Vége, GYŐZTÜNK!

Lengyel Roland: – Egész héten azzal foglalkoztunk, hogy mentálisan rendben legyen a csapat. Jó volt a csapatmorál, jól védekeztünk, ám a helyzetkihasználás nem működött, simább is lehetett volna a mérkőzés. Összességében magabiztosak voltunk. A Veszprémnek gratulálok, mert megnehezítette a feladatunkat, de nem lebecsülve az ellenfelet, inkább magunkkal harcoltunk.

Pető Tamás: – Mérhetetlenül csalódott vagyok, a két mérkőzés alapján nekünk lenne helyünk a másodosztályban. Büszke vagyok a játékosaimra, mert nagyon hosszú szezon végén nagy múltú klubbal küzdöttünk meg és jobban is játszottunk. Ettől függetlenül gratulálok a Nyíregyházának, remélhetőleg nem kerül többet ilyen helyzetbe.