Információk

Nyíregyháza Városi Stadion

Cím: 4400 Nyíregyháza, Sóstói út 24.  |  Férőhelyek: 10.500 (mind ülőhely)  |  Fedett: 4.200   |   Világítás: 1.250 lux  |  Pálya mérete: 105m x 68m   |  Futópálya: rekortán  |  Üzemeltető: Nyírsuli Kht.

A stadiont 1958-ban adták át. A stadion ekkor egyszerű, úgynevezett földstadionként épült meg. A labdarúgópálya köré felhúzott földtöltésekre épített lelátók már ekkor is elavultnak számítottak, ezért a stadiont a következő 40 évben folyamatosan renoválni kellett. A stadion több alkalommal apróbb bővítéseken esett át, javarészt a környékbeli nagyvállalatok felajánlásai révén, de átfogó rekonstrukcióra nem került sor. A stadion nézőcsúcsa: 28.000 fő. A 80-as évek első felében, egy FTC elleni mérkőzésen voltak ennyien.

A stadion mai állapotát 2002-ben érte el, amikor megépítésre került az "új-lelátó" a nyugati oldalon, melyben a FIFA szabványoknak megfelelően 3.400 ülőhely, valamint a Nyíregyháza Spartacus FC klubirodái és öltözői is találhatók. Itt találhatóak a sajtómunkatársak kiszolgálására alkalmas helységek is.