Pár napja még Telkiben edzőtáborozott a leány U15-ös válogatott, melynek Tuza Petra és Katona Flóra személyében két nyíregyházi tagja is volt. Az első U14-es régiós projekt folytatásaként edzőtáborozott Telkiben az a 32 tehetséges lány, akikből az U15-ös válogatott fog kialakulni. A játékosok mind edzésmunkájukkal, mind hozzáállásukkal nagyon pozitív benyomást tettek edzőikre és Markó Edina szövetségi kapitányra is, aki a kiválasztást segíti.

Nos Flóra teljesítményére a nagyobbaknál, az U17-es együttesnél is felfigyeltek, így a jövő héttől ismét a nemzeti csapat edzőtáborába utazhat. Az U17-es gárda ott lehet az Európa-bajnokságon is, így arra van esély, hogy a Szpari játékosa bekerüljön az utazó keretbe.

További jó hír, hogy a Nyíregyháza Spartacus hat leány labdarúgója is meghívást kapott a regionális válogatottba, a kiválasztásban pedig a Spartacus trénere, Szanyi Mária is segít.

fotó: mlsz.hu