Új edzővel várja a szerdai Szpari elleni találkozót az ETO FC Győr. Tuifel Péter és kollégája, Herczeg Miklós a Dorog elleni vereség után felajánlotta lemondását, melyet a győri klub vezetése elfogadott. A következő két fordulóban Király József irányítja a zöld-fehér csapatot, a munkáját Igor Nicsenko és Stark Péter segíti. A klub beszámolója szerint ezzel párhuzamosan megkezdődnek a tárgyalások olyan szakemberekkel, akik a jövő héttől átvehetik az ETO szakmai munkájának vezetését. Az ETO a 18. helyen áll a tabellán jelenleg, három döntetlen mellett kétszer szenvedtek vereséget. A nyári szünetben alaposan átalakult a csapat kerete.

Érkezők: Berki István (Kazincbarcika), Forró Gyula (Dorog – szabadon igazolhatóként), Gundel-Takács Bence (Mol Fehérvár – kölcsönbe), Keserű Bence (Pápai Perutz FC – kölcsönből vissza), Kerkez Milos, Ruisz Barnabás, Szabados Attila, Szabó Tamás, Sipőcz Bence (mindannyian Fehér Miklós Akadémia), Király Botond (Vasas), Lipták Zoltán (Gyirmót FC Győr), Májer Milán (Bp. Honvéd –  kölcsönbe), Szuhodovszki Soma (MTK Budapest – kölcsönbe), Temesvári Attila (Bp. Honvéd – kölcsönbe), Vankó Imre (Szeged)

Távozók: Nemanja Andrics (szerb-magyar, Kaposvár), Marius Charizopulos (szlovák-magyar, Spartak Myjava – Szlovákia), Dobos Áron (Fortuna Sittard – Hollandia, kölcsönből vissza, onnan Szeged-Csanád GA), Gaál Bálint (BFC Siófok), Gengeliczki Gergő (Soroksár), Horváth Zoltán (Kisvárda), Horváth Tamás (Ajka), Kalmár Olivér (Vasas, kölcsön után végleg), Kun Bertalan (ZTE), Lovrencsics Balázs (Soroksár), Rengel Péter (szlovákiai, ?), Simon András (Haladás, majd onnan Gyirmót FC Győr), Simon Ádám (Szeged-Csanád GA), Tömösvári Bálint (Bp. Honvéd – kölcsönből vissza, onnan BFC Siófok, kölcsönbe)

A szerdai lesz a 32. összecsapás a Győr és a Nyíregyháza között, és a másodosztályban eddig az ETO mérlege lényegesen jobb, hat meccsből ötöt nyertek. 2019. márciusában viszont a Spartacus győzött Hornyák Marcell góljával 1-0-ra. A támadó sérülése folyamatosan javul, így van esély arra, hogy pályára lép a szerdai találkozón. A mérkőzés 19 órakor kezdődik.