Az Eb-selejtező sorozat A ligájában szereplő női U17-es válogatottunk Gégény Petra és a nyíregyházi nevelésű Brekovszki Julianna góljaival 2-1-re legyőzte a belga együttest a Horvátországban rendezett selejtező torna pénteki nyitónapján. Brekovszki Julianna mellett a szintén Szpari nevelés Pekk Lili is tagja a keretnek, a korábbi nyíregyházi játékos és edző Szanyi Mária pedig pálaedzőként segíti a nemzeti csapatot.

- Egy rendkívül kiélezett találkozón vagyunk túl, ahol két azonos képességű csapat jó iramú mérkőzést játszott egymással. Véleményem szerint a különbséget a lányok karaktere, mentalitása, egymásért való küzdeni tudása jelentette. Gratulálok minden játékosnak, nagyszerű eredményt értek el - nyilatkozta Gajdóczi Tibor szövetségi edző a mérkőzés után.

Válogatottunk hétfőn 12.30-kor a házigazda horvátok ellen folytatja, majd csütörtökön 12.30-kor az osztrákokkal zárja Eb-selejtező sorozatát. A csoport másik mai mérkőzésén az osztrákok 2-0-ra nyertek a házigazda horvátok ellen.

Belgium-Magyarország 1-2 (1-1)

Magyarország: Kocsi Petra - Bozsik Linett, Bereczki Róza, Nyul Petra, Török Otília (Gágyor Zille, 67.) - Hanász Anna, Borzák Lilien (Simon Luca, 67.), Brekovszki Julianna - Szabó Melissza, Gégény Petra (Sági Panna, 83.), Szabó Dóra (Tóth Ramóna, 89.)