Az első tavaszi forduló előtt szakadt a hó a Városi Stadionban. A játékosok, vezetők ragadtak lapátot, és megtisztították a pálya egy részét, így megrendezhető volt a találkozó.

Nyíregyháza Spartacus - Budafok 3-2 (3-1)

Városi Stadion 948 néző

Jv: Ducsai József (Dr. Varga, Márkus)

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Fodor, Kelemen, Farkas - Holdampf, Kártik - Sinanovic (Papp, 62)., Kesztyűs (Rubus 89.), Pekár (Rudolf 78.) - Gajdos

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Budafok: Szabó - Margitics, Vég, Csizmadia, Ihrig-Farkas(Pölöskey 79.), Vass, Filkor, Kerekes, Kirják, Nagy (Fekete 81.), Vaszicsku

vezetőedző: Tóth Bálint

6. perc Budafoki szabadrúgás, de nem okozott gondot, tisztáztak a mieink.

7. perc GÓÓÓL! Pekár László szabadrúgása után Margiticsról pattant saját kapujába a labda, 1-0!

12. perc Gajdos szép szólója során két embert is becsapott, végül a kapus vetődve hárított.

13. perc Sinanovic beadása után az egyik védőről saját kapuja felé pattant a labda, de Szabó bravúrral védett.

14. perc Kirják távoli lövése ment mellé.

17. perc GÓL. Egyenlített a Budafok, egy bal oldali akció után középrők Ihrig-Farkas lőtt a kapuba, 1-1.

23. perc GÓÓÓL!  Gyorsan ismét előnyt szerzett a Szpari, Pekár László szöglete után Kártik Bálint közelről lőtt a kapuba, 2-1.

25. perc Sinanovic beadása után Pekár fejelt mellé.

26. perc GÓÓÓL! Újabb Szpari találat!  Gajdos Zsolt helyezett középről a jobb alsó sarokba, 3-1!

27. perc Jova védett nagyot egy szabadrúgás után.

34. perc Egy szabadrúgás után Jova védett egy fejest.

38 perc Nagy helyzet, Gajdos lőtt közelről, a rövid saroknál védett Szabó.

40. perc Pekár lövése után a kapu előtt ment el a labda.

Az első félidő után a Nyíregyháza magabiztosan vezetett.

47. perc Egy Szpari lehetőséggel indult a második félidő, egy beadás után Szabó ütötte el a labdát.

49. perc GÓL. Egy jobbról érkező labda mindenki előtt elcsúszott, Kirják pedig a hosszú sarokba lőtt, 3-2.

51. perc Pekár lőtt, a 16-os sarkáról, a vendégek kapusa nagyot védett.

55. perc Vass kapott sárgát.

60. perc Veszélyes vendég lövés ment el a kapu mellett.

62. perc Sinanovic-Papp csere.

66. perc Egy remek akció végén Gajdos passzolt Kesztyűshöz akinek lövését bravúrral hárította Szabó.

71. perc Szép jelenet, Pekár futtából lőtt a 16-os sarkáról alig mellé.

75. perc Ismét Pekár, ezúttal fogta lövését a kapus. A szöglet után Kelemen fejelt fölé.

79. perc A csereként beálló Rudolf első labdérintéséből hatalmas kapufát lőtt egy szabadrúgásból.

87. perc Vaszicsku sárga.

Vége a mékőzésnek, nyert a Szpari!!!

Lucsánszky Tamás: - A futball nem az esetlegesség sportága, de ma labdarúgásra alkalmatlan volt a talaj. Az első félidőben jól játszottunk és 3-1 után lerendezhettünk volna a mérkőzést, utána viszont fáradtabban mozogtunk. Ilyen talajon játszani nem lehet, ez nem szolgálja sem a csapatok, sem a nézők érdekeit.

Tóth Bálint: - Vicc, hogy meg kellett rendezni a meccset, futballra alkalmatlan volt a pálya. Az első félidőben ellenfelünk ránk kényszerítette akaratát, két gólt ajándékoztunk nekik Karácsony alkalmából. A szünetben azt kértem, mutassék meg a játékosok, hogy nem vagyunk ilyen gyengék, de sajnos a hátrányt nem tudtuk ledolgozni.