A forduló előtt listavezető Nyíregyháza Spartacus U17-es csapata a harmadik helyen álló Újpest vendége volt a 23. fordulóban. A lilák kezdtek jobban, és már a 8. percben vezetést szereztek. Az első félidőben nem sikerült egyenlíteni, a 76. percben viszont igen. Egy jobbról érkező beadás után Gyüre lövése még kipattant a kapusról, de Jócsák Dávid 13 méterről nem hibázott, 1-1. A 83. percben viszont újabb gólt lőtt az UTE, mely így megnyerte a rangadót.

UTE U17 - Nyíregyháza Spartacus U17  2-1 (1-0)

Nyíregyháza Spartacus: Levrints - Vámos, Herczku, Szabó M. (46’ Gyüre), Gönczör ( Tőkés 89’) – Seres, Jócsák, Hunyadi – Torkos, Tóth (Tagai 56’), Tangel

Edző: Szatke Zoltán, Kiss Miklós

Szatke Zoltán vezetőedző: - Visszafogottan kezdtük a mérkőzést és egy védhetetlen szabadrúgásból korán hátrányba kerültünk. A második félidőben nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítésért, ami 15 perccel a mérkőzés vége előtt sikerült is. Sajnos egy figyelmetlenségből nemsokkal a vége előtt az UTE megszerezte győztes gólját. A döntetlen igazságosabb lett volna.