A hétvégén befejeződött a bajnokság a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Nyíregyháza Spartacus a 12. helyen végzett, kedden pedig egy közös ebéddel zárta az idényt a klub.

- Nem teljesült a cél amit kitűztünk magunk elé. Ezért komoly döntéseket kell hoznia a vezetésnek a folytatást illetően. Már történtek lépések, a következő idényben egy szakmai menedzsment irányítja a munkát, és hozzánk kerül az utánpótlás is. Remélem mindenki önkritikát gyakorol – mondta Kozák Attila klubigazgató.

Szűcs Mihály áprilisban érkezett Nyíregyházára, és már azért dolgozik, hogy a következő szezon sikeresebb legyen.

- A 12. hely egyértelműen csalódás. Nem maradt más, mint a tanulságokat levonva előre kell tekintenünk – mondta a sportigazgató.

Dajka László menet közben vette át a vezetőedzői posztot, és megköszönte a bizalmat.

- Igyekeztem a tudásom legjavát adni, és stabilizálódott is az együttes, bár a végén voltak gyengébb találkozóink. Örülök a nyolc mérkőzésnek amit kaptam, és köszönöm a klubnak a támogatást valamint a bizalmat – mondta Dajka László.

A Szpari vezetése már délután megkezdte a tárgyalásokat a játékoskeret tagjaival, ahol több változás is várható.