Az első és a második helyezett találkozott Győrben a Merkantil Bank Liga rangadóján. A Szparinál Géresi Krisztián sérülés miatt nem léphetett pályára. Nyíregyházáról is érkeztek szép számban szurkolók.

ETO FC Győr - Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-1)

Győr 1200 néző

Jv: Rúsz Márton (Nagy Viktor, Ország Péter)

ETO: Ruisz – Kiss M.(Kovács 79.), Szépe, Boldor, Vianna – Boschilia(Kröhn 66.), Tóth R.(Vingler 86.), Bumba – Skvarka, Lukic(Csontos 66.), Diarra

vezetőedző: Kuznyecov Szergej

Nyíregyháza: Dala - Baki, Alaxai, Gengeliczki - Vida(Farkas B. 67.), Toma, Kesztyűs(Gresó 76.), Nagy B - Nagy D (Sigér 76.)., Myke(Novák 76.), Beke (Kovácsréti 62.)

vezetőedző: Tímár Krisztián

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

14. perc Az ETO rúghatta az első szögletet, de nem volt veszélyes, sikerült tisztázni.

18. perc Nagy D. lőtt 18 méterről, Ruisz szögletre tolta a labdát.

23. perc Diarra ment el a jobb oldalon, de végül hosszan tolta meg a labdát, és nem tudta azt beadni.

29. perc Bumba érkezett középen egy visszatett labdára, 10 méterről lőtt, Vida nagyot mentett.

30. perc Ruisz cselzgetett egy hazaadásnál, Myke megzavarta, elvette a labdát, de végül nem sikerült azt kapura tenni.

31. perc Beke lövését blokkolták.

35. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Nyíregyháza Spartacus! Nagy Barnabás ment el szépen a bal oldalon, középre passzolt, Beke Péter pedig a kapuba lőtt közelről, 0-1.

Vége az első félidőnek, vezet a Szpari!

53. perc Nagy D. 16 méteres lövését blokkolták.

55. perc Bumba előbb lebírkózta Bakit, majd a földön fekve megrúgta a fejét. A játékvezető azonnal kiállította a hazai játékost.

59. perc Beke lőtt kapura balról, védett az ETO kapusa.

61. perc Lukic lőtt mellé.

65. perc Alaxai fejelt mellé egy szöglet után.

70. perc Kovácsréti lőtt ballal, Ruisz kiütötte a labdát. A következő beadás után Alaxai csúsztatott mellé.

75. perc Csontos lőtt 20 méterről fölé.

78. perc Gresó beállása után azonnal tesztelte Ruiszt, védett a kapus.

81. perc KAPUFA! Szép bal oldali támadás után Kovácsréti tette vissza a labdát Sigérnek, aki középről a jobb oldali kapufát találta el.

83. perc KAPUFA! Kovácsréti passzolt Novákhoz, akinek lövése után Szépe lábáról pattant a kapufára a labda.

84. perc Diarra került helyzetbe, az ötös sarkáról lőtt, Dala nagyot védett.

90. perc 4 perc a hosszabbítás.

93. perc Dala kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek, a Szpari nyerte a rangadót!

Tímár Krisztián: - Átérezte a csapat a tétet, hogy egy rangadót játszunk. A mérkőzésen a mi akaratunk érvényesült, és már az első félidőben nagy iramot diktáltunk, nyomás alá helyeztük ellenfelünket, és megérdemelten szereztünk vezetést. A második félidőben a kiállítás után kicsit kapkodóvá vált a játékunk, de így is voltak helyzeteink, amivel lezárhattuk volna a mérkőzést. Emiatt van egy kis hiányérzetem, de örülök, hogy ismét győztünk.