A Cegléd a 9. a Nyíregyháza Spartacus a 7. helyről várhatta a Merkantil Bank Liga 16. fordulóját.

Cegléd - Nyíregyháza Spartacus 2-1 (1-1)

Albertirsa

Jv: Bogár Gergő ( Punyi, Berényi)

Cegléd: Mursits – Heffler, Albert, Preklet, Farkas A. – Peszmeg (Nyilas 59.) – Damásdi (Fehér 91.), G. Bíró, Sándor, Szilágyi (Hujber 83.) – Asztalos

vezetőedző: Klausz László

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Fodor, Kelemen, Farkas - Kártik, Holdampf(Csilus 78.) - Sinanovic (Bajzát 60.), Kesztyűs (Rezes 78.), Pekár - Gajdos

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Rudolf Gergelyre sérülés miatt nem számíthatott a szakmai stáb. A kispadon Megyeri, Rezes, Bajzát, Papp, Forró, Csilus, Dragóner kapott helyet. A Nyíregyháza kezdett aktívabban, két lövés is érkezett a hazai kapura, de egyikből sem lett gól. Előbb Kesztyűs próbálkozott de mellé ment a labda, majd Pekár lövését tolta bravúrral szögletre Mursits. Nyolc perc alatt három szögletet is rúghatott a Szpari. A 12. percben Gajdos pörgetett Sinanovic elé, utóbbi 20 méterről fölé lőtt. A hazaiak a 17. percben jutottak el először a nyíregyházi kapuig, egy távoli próbálkozás pattant szögletre. Újabb veszélyes Spartacus akció, Sinanovic és Holdampf összjátéka után érkezett jobbról a beadás, Gajdos pedig centikkel lőtt mellé. A 26. percben Asztalos és Szilágyi játszottak össze, Fodor szerelt, de a játékvezető szabálytalannak látta és 11-est ítélt, Fodor pedig sárgát kapott. A büntetőt Asztalos értékesítette, 1-0. A 32. percben Preklet ért hozzá kézzel a labdához a 16-oson belül, de itt néma maradt a síp. A folytatásban is fölényben játszott a Nyíregyháza Spartacus, de nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. A 40. percben aztán Pekár végezhetett el szabadrúgást, Mursits óriási bravúrral hárított.  Egy perccel később viszont sikerült egyenlíteni! Egy szöglet után Fodor Ferencet rántották le, büntető! A 11-est Pekár László értékesítette, 1-1! Több gólt nem csak egy Hinora sárgát hozott még az első félidő, így a szünetben döntetlen volt az állás. Egyik szakvezető sem cserélt a második félidő előtt. A játékrész eleje mezőnyjátékot hozott, helyzet nélkül. Az 53. percben Holdampf ültette hintába védőjét, majd beadása után Kártik alig maradt le a hosszú oldalon. Utóbbi rátartott a védője lábára, sárgát kapott. Pekár baloldali szabadrúgása után Hinora lőtt mellé, majd egy perccel később Pekár addig cselezgetett míg lövőhelyzetbe került, de labdáját fogta Mursits. Mindkét oldalon cserével próbálkoztak a trénerek, Nyilas és Bajzát állt be. Nyomás alatt tartotta ellenfelét a Nyíregyháza a hazaiak inkább kontrára rendezkedtek be. Egy ilyen végén Farkas Márk szabálytalankodott, ő is sárgát kapott. A következő ellentámadás után viszont gólt szerzett a Cegléd, Sándor István volt eredményes a 69. percben,  2-1. Kettős csere a Szparinál, Csilus és Rezes érkezett. Pekár egyenlíthetett volna a 80. percben, de szabadrúgását fogta a kapus. Egy perccel később ismét Pekár, ezt a szabadrúgást is hárította Mursits. Csilus is megpróbálta 25 méterről, ezt a párharcot is a hálóőr nyerte. Újra Pekár, beadása után Bajzát elől mentettek szögletre. A 91. percben ismét Pekár került helyzetbe, de mentettek a védők, majd Csilus lövése szállt fölé. Az eredmény nem változott, a Cegléd megnyerte a mérkőzést.

Lucsánszky Tamás vezetőedző:- Minden mutatóban jobbak voltunk ellenfelünknél, többet birtokoltuk a labdát, több helyzetünk volt, több akciót vezettünk, de a futballban a gól számít, abból pedig a Cegléd többet szerzett. Szenvedély nélkül nem lehet nyerni!