Békéscsaba 1912 Előre - Nyíregyháza Spartacus 4-3 (2-1)

Jv: Sipos Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)

Békéscsaba: Bukrán – Bora, Farkas M., Albert I.(Fazekas 89.), Szalai D., Zvara, Mikló(Hodonicki 89.), Horváth P., Hamed (Váradi 77.), Czékus(Talpalló 89.), Lukács R.(Máris 65.)

vezetőedző: Brlázs Gábor

Nyíregyháza: Fejér - Farkas B.(Pataki 51.), Baki, Gengeliczki, Jánvári(Deutsch 63.), Márkus(Csősz 77.), Sigér, Pekár(Kovács Á.63.), Pantovic, Gresó (Szokol 51.), Novák

vezetőedző: Huszák Géza

1. perc Elkezdődött a találkozó.

4. perc Novák lépett ki ígéretes helyzetben, de lest jelzett az asszisztens.

5. perc GÓÓÓÓÓL! Novák Csanád előreívelése után Pekár László a jobb oldalról kapásból bombázott a rövid sarokba, 0-1.

7. perc Egyenlített a hazai csapat, Zvara távoli lövését Fejér hárította, de a kipattanóra Hamed érkezett, aki a kapuba passzolt, 1-1.

10. perc Szalai lőtt futtából mellé 20 méterről.

13. perc Novákot rántották le a kaputól 18 méterre. A szabadrúgást Pantovic a sorfalba lőtte.

19. perc Vezet a Békéscsaba, Szalai lopta a távolságot, majd egy jó csel után 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 2-1.

25. perc Baki és Lukács kakaskodott, utóbbi eldobta magát, Baki pedig sárgát kapott. A 24 méteres szabadrúgást Horváth a sorfalba lőtte.

32. perc Most Lukács volt szabálytalan Bakival szemben, Lukács is besárgult.

33. perc Egy bedobás után Gengeliczki fejelt fölé középről.

35. perc Czékus lőtt fölé egy labdaszerzés után 12 méterről jobbról.

36. perc Feszült a meccs, Gresó is összeakadt egy csabaival. Farkas B. rúgta meg Miklót, sárgát kapott.

39. perc Pekár ívelte középre a labdát, Novák elől lehúzta azt a kapus.

Vége az első félidőnek, vezetnek a hazaiak.

47. perc  Gól. A Szpari végezhetett el szabadrúgást, majd a kifejelt labda után indult a gyors kontra hazai részről, melynek végén Hamed átemelte a labdát Fejér fölött, 3-1.

50. perc Horváth szabadrúgása szállt fölé.

55. perc Veszélyes nyíregyházi akció végén Novákról pattant mellé a labda.

57. perc Szalai lőtt kapásból jobbról, blokkoltak a mieink.

64. perc GÓÓÓL! Kovács Ádám első labdaérintése után megindult a jobb oldalon, majd jó csel után külsővel a hosszú sarokba lőtt, 3-2.

67.perc Válaszolt az Előre. Horváth végezhetett el jobbról az alapvonal mellől szabadrúgást, és mindenkit meglepve nem beívelt, hanem a léc alá bombázott. 4-2.

71. perc Deutsch kapott sárga lapot.

72. perc Kovács lövését fogta Bukrán.

74. perc Deutsch megkapta második sárga lapját is, kiállította a játékvezető.

77. perc Márkus sérült meg, nem tudja folytatni.

80. perc Büntető, Novákot buktatták az ötösnél! A 11-est Novák Csanád a jobb alsó sarokba lőtte, 4-3.

84. perc Novák ment el veszélyesen a jobb oldalon, beadását fogta a kapus.

85. perc Csősz is sárgát kapott.

90. perc Három perc a ráadás.

92. perc Fejér indítása után Kovács lőtt, Bukrán védett.

Vége, a Békéscsaba győzött.

Brlázs Gábor: – Az első lehetőségét kihasználta a Nyíregyháza, de sikerült hamar egyenlítenünk és kézben tartottuk a mérkőzést. Mondtam a fiúknak a mérkőzés előtt, hogy mindegy milyen arányban, de ma nyernünk kell.

Huszák Géza: – Talán furán hangzik, de szerintem nem játszottunk rosszul, a gólt is nagyon jókor szereztük, de az egyéni hibák miatt kaptunk négy gólt, ami döntően befolyásolta a mérkőzést. Tőlünk jobb csapat sem bírná el ezeket a potyagólokat.

Fotó: nso.hu