Komoly múltra tekintenek vissza a Nyíregyháza-Zalaegerszeg összecsapások. A vasárnapi a 28. alkalom lesz, hogy pályára lépnek egymás ellen a csapatok, és a korábbi 27 meccsből 20 esetben az élvonalban játszott a két gárda. Az NB-I-ben a húsz meccsből kilenc végződött döntetlennel, az NB-II-ben is kétszer osztoztak a pontokon az együttesek. A másodosztályban háromszor nyert a Spartacus, kétszer pedig a ZTE örülhetett, utoljára tavaly augusztusban amikor 2-1-re győztek a Városi Stadionban.

Egerszegen 2017. októberében játszottak a csapatok, és 2-0-ra a Nyíregyháza nyert. A ZTE-nél több változás is volt a keretben. Bobál Gergely, Bolla Bendegúz, Farkas Balázs, Kocsis Gergő, Szabó Patrik és Miroslav Grumic érkezett, azaz több korábbi élvonalbeli labdarúgót szerződtettek. A Szparinál szerdán már pályára léphetett az edzőmérkőzésen Forró Gyula, aki eddig sérülés miatt nem szerepelhetett, és Rezes László is meggyógyult, így rá is számíthat a szakmai stáb. Rubus Tamás eltiltása is lejárt, így a védő is bevethető. A mérkőzés vasárnap 14 órakor kezdődik, Erdős József lesz a játékvezető, Tóth II. Vencel és Aradi József a két asszisztens, a tartalék játékvezető pedig Berényi Tamás.