A strandfoci tornákkal elkezdődött a felkészülés a Nyíregyháza Spartacus női együttese számára is. A lányok Abaújszántóra utaztak edzőtáborba, és a következő napokban itt tréningezik a keret. Erősítő és labdás edzések egyaránt szerepelnek a programban.

Közben az MLSZ Versenybizottsága elkészítette a sorsolást. A FÖRCH Női Magyar Kupa első fordulóját augusztus 17-18-án rendezik. A kupadöntőig öt körön át vezet az út, ahol minden párharc egy mérkőzésen dől el. Ha a rendes játékidő döntetlennel ér véget, tizenegyesrúgások következnek. A második fordulót szeptember 14-15-én rendezik. Ekkor csatlakoznak a küzdelemhez az NB II kiemelt csapatai. A nyolc, úgynevezett erőnyerő együttesről szintén sorsolás döntött.

A Szpari az Ajka ellen játszik az első fordulóban Nyíregyházán. Az NB-II-es bajnokság augusztus 24-én rajtol, és a Szpari hazai környezetben kezd az UFC-Gyömrő ellen.