A hétvégén folytatódik a bajnokság, a Nyíregyháza Spartacus pedig az Aqvital Csákvárt fogadja.

A vendégek jelenleg a 17. helyen állnak a tabellán, egyszer győztek a szezonban - Budafokon - és kétszer játszottak döntetlent. Jellemzően kevés gól születik a találkozóikon, a legtöbb találat a legutóbbi fordulóban esett, amikor 2-2-re végeztek az ETO-val. A csákváriaknál szinte teljesen új csapatot kell építeni, nyáron alaposan kicserélődött a keretük.

Érkezők: Auerbach Martin (Puskás Akadémia – kölcsönbe), Bakos Szabolcs (Mosonmagyaróvár), Bencze Márk (Mezőkövesd), Dulló Martin (Szentlőrinc), Hosszú Zétény (PAFC II – kölcsönbe), Kalmár Benedek (Puskás Akadémia – kölcsönbe, legutóbb Kazincbarcika, kölcsönben), Koval Viktor (Vác), Körmendi Kevin (Puskás Akadémia  –kölcsönbe, legutóbb Nafta Lendava – Szlovénia, kölcsönben), Mim Gergely (Puskás Akadémia – kölcsönbe), Molnár Rajmund (Benfica – Portugália), Murai Márk (BVSC), Ominger Gergő (Puskás Akadémia – kölcsönbe), Takács Tamás (szerbiai, Mezőkövesd, legutóbb kölcsönben Kazincbarcika), Torvund Alexander (Mezőkövesd, legutóbb Szentlőrinc, kölcsönben)
Távozók: Albert István (Békéscsaba), Csató Martin, Murka Benedek (mindkettő Vasas – kölcsönből vissza), Csirmaz István (Puskás Akadémia), Daru Bence (Szeged), Kocsis Bence (Puskás Akadémia – kölcsönből vissza, onnan MTK), Koch Attila (?), Madarász Márk (Puskás Akadémia, kölcsönből vissza, onnan Mezőkövesd), Markek Tamás (Puskás Akadémia), Mim Gergely, Posztobányi Patrik Puskás Akadémia – kölcsönből vissza), Meszlényi Ábel (Iváncsa), Nándori Botond (Puskás Akadémia – kölcsönből vissza, onnan Budafok), Sejben Viktor (Ajka), Vörös Tamás (Bicske)

Mónos Tamás csapatából Takács Tamást és Bakos Szabolcsot is ismerhetik a Szpari szurkolók, mindketten játszottak Nyíregyházán. Baracskai Rolandra nem számíthat a szakvezető, ő a Monor elleni kupamérkőzésen szenvedett szalagsérülést, míg Baranyai Ádám régebb óta bajlódik az achíllesével, Bencze Márk viszont meggyógyult.

A Szpari-Csákvár mérkőzés vasárnap 16 órakor kezdődik Balmazújvárosban. A találkozóról ezúttal is lesz élő stream közvetítés.