A 10. forduló következett a labdarúgó Fizz Ligában, a Nyíregyháza Spartacus pedig az MTK Budapest vendége volt.
Mindössze két percet kellett várni az első Szpari helyzetre, Kovácsréti beadása után Edomwonyi lőtt fordulásból fölé. A12. percben újabb lehetőség, egy szöglet után Benczenleitner lőtt 12 méterről fölé. Az első hazai helyzetre negyedórát kellett várni, egy kontra végén Kerezsi labdája ment el a kapu előtt keresztbe. Válaszként Májer lött, Demjén fogta a labdát.
A 18. percben megszerezte a vezetést az MTK, Bognár szabadrúgása után Jurina fejelhetett az ötösről, és a jobb alsó sarokba bólintott, 1-0. Továbbra is inkább a Szpari támadott, Katona B. lőtt mellé egy visszatett labda után. Nagy helyzet a 26. percben, Edomwonyi vette át a labdát, majd fordulásból lőtt, de Demjén védett. Az MTK továbbra is kontárzott, az egyik végén Bognár lövését sikerült blokkolni. A következő támadásból viszont növelte előnyét a hazai csapat. Molnár szép cselek után jobbról a hosszú alsó sarokba csavart, 2-0. Edomwonyi fejesét tolta ki a léc alól az MTK kapusa, próbáltak szépíteni a mieink. A 36. percben sikerült is mindez, Manner Balázs szépen tört be a bal oldalon, majd a hosszú felső sarokba bombázott éles szögből, 2-1.
Mozgalmas volt az első félidő, Kovácsréti lövését is fogta Demjén, majd Kovács M. maradt le centikkel egy beadásról. A végén Edomwonyi lőtt távolról alig mellé, így a szünetben a hazaiak vezettek.
A második játékrész MTK helyzetekkel indult, Jurina lehetőségénél Temesvári, Bodnár lövésénél a kapufa mentett. A harmadik helyzetüket már gólra váltották, Molnár az 55. percben a jobb oldalról ismét betalált, 3-1. Pár perccel később Molnár lövését fogta Kovács D., a másik oldalon pedig Varga passza után Kovácsréti bombázott fölé.
Sankovic lövése Beriashviliről vágódott le, majd a 70. percben növelte előnyét a fővárosi csapat: Bognár lőtt 18 méterről a bal alsó sarokba, 4-1. A 88. percben Horváth A. passza után Kovács P 17 méterről, jobbal lőtt a kapuba, beállítva az 5-1-es végeredményt.
MTK Budapest - Nyíregyháza Spartacus 5-1 (2-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion
Jv: Derdák Marcell (Bornemissza Norbert, Aradi József)
MTK: Demjén – Varju, Beriashvili, Kádár, Kovács P., Kata(Szűcs 85.), Horváth A., Bognár(Polievka 81.), Molnár Á.(Németh H. 77.), Jurina (Vitályos 77.), Kerezsi (Átrok 77.)
Vezetőedző: Horváth Dávid
Nyíregyháza: Kovács D. - Májer (Farkas B.57.), Katona L., Temesvári, Benczenleitner(Antonov 80.), Sankovic, Kovács M.,Manner (Varga K.57.), Kovácsréti(Gilbert 73.), Katona B., Edomwonyi (Babunski 57.)
Vezetőedző: Szabó István
Horváth Dávid: - Örülünk a győzelemnek, de az első félidővel nem voltam elégedett, sok kapuralövést engedtünk ellenfelünknek. Viszont a gyors támadásaink és pontrúgásaink veszélyesek voltak, így vezettünk. A második félidőben javult a játékunk, hatékonyak voltunk elől, és újabb gólokat szereztünk. Ezúton is szeretnénk gyors gyógyulást kívánni ellenfelünk játékosának, Katona Mátyásnak!
Szabó István: - Az első félidőben több helyzetünk volta a hazaiaknál, de az átmenetekben nagyon jó volt az MTK, így vezettek. Azt kértem a szünetben, maradjunk stabilak, hittünk az egyenlítésben, de a harmadik gól eldöntötte a mérkőzést. Megértem a szurkolók csalódottságát, nem szabad öt gólt kapni.