A Nyíregyháza Spartacus U12 és U14 csapata Németországban szerepel ezen a hétvégén. Backnang városában az idén 24. alkalommal rendeznek nemzetközi utánpótlás labdarúgó tornát.

- Az akadémia kiemelten fontosnak tartja, hogy az utánpótlás csapatok a lehető legtöbb nemzetközi mérkőzésen vegyenek részt! A fiatal játékosok számára kiváló lehetőség arra, hogy új ingerekkel, kihívásokkal találkozzanak! Hiszem, hogy a teljesítőképes tudás felépítése az ő esetükben döntően attól függ, ki milyen gyorsan és hatékonyan alkalmazkodik magasabb szintű ingerekhez! Erre nagyszerűen alkalmas egy ilyen hétvége, a szakembereknek pedig kiváló alkalom, hogy az együtt töltött idő alatt még több információhoz jussanak a gyerekekről - mondta Kiss Baranyi Sándor akadémia igazgató.

Szombaton az U14 csapat tornáját rendezték, amelyen az akadémia csapata kiváló játékkal diadalmaskodott!

Az U14 csapat eredményei:

Csoportmérkőzések:

Nyíregyháza Spartacus FC - TSG Backnang 0:0
Nyíregyháza Spartacus FC - SG 07 Untertürkheim 3:0 G: Varga Balázs (2), Karácsony József
Nyíregyháza Spartacus FC - FSV Frankfurt 1:1 G: Varga Balázs
Nyíregyháza Spartacus FC - FC 03 Radolfzell 1:0 G: Varga Balázs,

Középdöntő mérkőzései:
Nyíregyháza Spartacus FC - SV Stuttgarter Kickers 3:1 G: Forgó Tamás, Varga Balázs, Oláh Benjámin.
Nyíregyháza Spartacus FC - FC Stuttgart Canstatt 6:0 G: Cseh Norbert (3), Karácsony József, Varga Balázs (2)
Nyíregyháza Spartacus FC -FSV Frankfurt 1:1 G: Varga Balázs

Csernijenko Ruszlán
Másodedző:
Vojtovics Sándor

Ruszlán Csernijenko vezetőedző: - A torna során rengeteg nemzetközi tapasztalattal gazdagodtunk. Nagyon fontos volt, hogy a nyolc mérkőzés során a gyerekek felvették a német csapatok által diktált tempót és nagyszerűen alkalmazkodtak az intenzívebb ingerkörnyezethez. Sok pozitívumot kaptunk vissza a gyerekektől az év során tanultakból! A torna jó lezárása volt az elmúlt U14 - fejlesztési időszaknak. Gratulálok a gyerekeknek!