A hétvégén a Merkantil Bank Liga listavezetőjének otthonában lép pályára a Nyíregyháza Spartacus. A Gyirmót FC Győrrel ötödik alkalommal találkozik a Szpari, és jó lenne ha az eddigi statisztikai mutató nem változna - a Gyirmót ugyanis még soha nem győzte le a Nyíregyházát! Igaz, a Spartacus is csak egyszer nyert, épp a legutóbbi bajnokságban idegenben 3-0-ra, talán a szezon legjobb játékával. Kelemen Dávid, Pekár László és Rezes László szerezték a gólokat. A további három meccs döntetlennel végződött, kétszer 1-1, egyszer 2-2 lett a vége, azaz gól nélküli meccset még nem vívtak az együttesek.

A Gyirmót az eddigi 18 mérkőzéséből 13-at nyert meg, egyszer játszott csak döntetlent és négyszer kapott ki - a Szpari múlt hétvégi ellenfele, a Soroksár tudta két vállra fektetni őket hazai környezetben, a másik három vereségük idegenben született. A legutóbbi fordulóban 1-0-ra nyertek Békéscsabán, Marek Strestik góljával. A csapatnak van szabolcsi kötődésű játékosa, Szilvási Péter a Nyírsuliban kezdte pályafutását, Heffler Norbert pedig játszott a Szpariban. A vasárnapi mérkőzés 13.30-kor kezdődik, melyet az M4 Sport élőben közvetít.