Befejeződött az őszi idény a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Nyíregyháza Spartacus a 7. helyen zárt, a keret tagjai pedig a dorogi találkozó után visszatérve Nyíregyházára egy vacsorával zárták az idényt. A csapat zsinórban hat győzelmet aratott, végül 31 pontot szerzett. Az évzárón Kozák Attila ügyvezető az őszt, Lengyel Roland vezetőedző pedig az utolsó hat találkozót - amikor átvette a csapatot - értékelte. Január 6-ig kaptak szabadságot a labdarúgók, de mindenkit személyre szabott edzéstervvel engedett el a szakmai stáb. Január 17-én edzőtáborba utazik Törökországba a csapat, a bajnokság pedig február 2-tól folytatódik.

Ami az őszt illeti, Hornyák Marcell 11 góllal lett házi gólkirály, Matyi Zoltán személyében egy saját nevelésű újoncot avatott a Spartacus. Két labdarúgó volt, akik minden bajnokin játszottak: Hornyák Marcell és Jova Levente. Utóbbi egy díjat is átvehetett a klub vezetésétől, mint az ősz egyik legjobbja, aki az utánpótlásnevelést is segítette.