Remek idő és jó pálya várta a csapatokat Gyulán a Merkantil Bank Liga 26. fordulójában.

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Nyíregyháza Spartacus 1-2 (1-0)
Gyula, Grosics Akadémia

Jv. Berke Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba)

Szeged-Grosics: Aleksic - Achim, Tóth G., Farkas I. M., Gergényi, Szabó P., Pászka, Coroian, Kertész (Zivanovic 55.), Germán (Hegedűs 80.), Zádori

Edző: Goran Kopunovics

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Fodor, Rubus, Farkas - Ötvös, Kesztyűs (Holdampf 77.), Papp M. (Rezes 71.), Gréczi (Csilus Á. a szünetben), Pekár, Gajdos

Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

A Szpari kezdett agilisabban, az első helyzet azonban az egykori nyíregyházi, Germán előtt adódott egy felívelés után, majd egy nagy bedobást követően Jova védett egy fejest. A másik oldalon Pekár ívelt be egy szögletet, Fodor fejese után tisztáztak a hazaiak. A 15. percben ismét Pekár végzett el egy sarokrúgást, középen nagy kavarodás alakult ki, de nem sikerült betalálni. Egy perccel később Pekár passza után Gréczi lőtt a jobbösszekötő helyéről, a kapu torkában álló védőről pattant ki a labda. Coroian lövését hárította Jova, majd újabb szép Szpari akció következett melynek végén megint Gréczi lőtt, de a kapus - ha nehezen is - hárított. Maradt a nyíregyházi fölény, ismét Gréczi volt a főszereplő, aki szépen kígyózott be három ember között, passza után Papp lövése szögletre pattant. Pekár veszélyesen ívelte be a sarokrúgást, újabb szöglet, melyet még egy követett. Beszorította a hazaiakat a Szpari. A 23. percben Pekár cselezett ki több embert is, majd beadása után kipattant a labda. A következő akciónál Papp és Kesztyűs játszottak össze szépen, de végül mentettek a hazaiak. Újabb ígéretes akció végén Hinora keresztlabdáját Papp adta be, alig maradt le középen Gajdos, majd egy perccel később Papp elől mentettek szögletre. A 32. percben viszont a Szeged lőtte az első gólt. Zádori lépett ki középen erősen lesgyanús helyzetben, és elrúgta a labdát Jova mellett, 1-0. Pekár gyorsan egyenlíthetett volna, de szabadrúgása után tisztáztak középen, majd Gajdost lökték fel a 16-oson belül, de néma maradt a síp. Az első félidő több nyíregyházi lehetőséget is hozott de kimaradtak a helyzetek, így a Szeged vezetett. A második félidő elején teljesen beszorította ellenfelét a Szpari, a hazaiak kontráikban bíztak. Az 51. percben sikerült az egyenlítés, Pekár László ugratta ki Gajdos Zsoltot, aki a kapuba lőtt, 1-1! A 60. percben Csilus ugratta ki Kesztyűst, ő Pekárhoz passzolt aki Gajdost szerette volna játékba hozni középen, de mentettek a védők. Egy perccel később Coroian lövése ment mellé, majd Gajdos szerzett labdát, Pekár megindult, de közeli lövésébe beleléptek. Ötvös maradt lent a hazai 16-oson belül egy ütközés után, mezőnyjátékot hozott a folytatás, majd Fodor kapott sárga lapot. Nyomott a Nyíregyháza, Hinora beadása után Rezest szerelték ígéretes helyzetben. A 79. percben Pekár lövését hárította bravúrral a hazaiak kapusa. A 81. percben viszont sikerült megszerezni a vezetést! Pekár beadását Ötvös csúsztatta tovább, Fodor visszapasszolt Rubus Tamás elé, aki a kapuba lőtt, 1-2! Támadásban maradt a Szpari, Gajdos beadását csúsztatták ki a védők. A hajrában is voltak még lehetőségek, de az eredmény nem változott, a Nyíregyháza Spartacus hátrányból fordítva megnyerte a mérkőzést!

Lucsánszky Tamás vezetőedző: Sokat tettünk támadásban azért, hogy megnyerjük a mérkőzést. Bár hátrányba kerültünk, helyenként jó játékkal sikerült fordítani, és megérdemelten győztünk. Volt tartása a csapatnak, mindenki megérdemli a mai teljesítmény után a dícséretet.