Nagy hőség fogadta a csapatokat Soroksáron, árnyékban 31 fokot mutatott a hőmérő. A Szpari kezdőjében egy helyen volt változás a legutóbbi meccshez képest.

Soroksár - Nyíregyháza Spartacus 3-2 (1-1)

Soroksár, Szamosi Mihály Sporttelep 400 néző

Jv: Csonka Bence ( Garai Péter, Szvetnyik Bence)

Soroksár: Varga Á. – Molnár R.(Orosz a szünetben), Gyömbér, Takács Zs., Valencsik, Huszák, Pászka, Korozmán, Gárdos A., Pál A. (Erdélyi 68.), Misic(Lőrinczy 81.)

vezetőedző: Lipcsei Péter

Nyíregyháza: Jova - Polényi (Kártik 66.), Fodor, Pejovic, Gulyás, Svedyuk, Papp M., Végső, Rezes, Kovács N., Hornyák (Tóth B. 66.)

vezetőedző: Zoran Spisljak

1. perc A Soroksár kezdte a találkozót.

4. perc Rezes ment el ígéretesen a jobb oldalon, de beadása után mentettek a védők.

8. perc Svedyuk ívelte be a labdát a jobb oldalról, de hosszú volt a labdája a középen érkezőknek.

11. perc Büntetőt kapott a Szpari! Rezes Lászlót rántották le a védők. A 11-est Papp Máté belőtte, 0-1!

15. perc Pál kapott jó labdát a 16-oson belül, de kézzel vette azt le, szabadrúgás kifelé.

17. perc Egyenlített a Soroksár. Egy balról érkező beadás után Korozmán lőtt 8 méterről a kapuba, 1-1.

19. perc Kovács N. kapott jó labdát a 16-oson belül, balról éles szögből a kapufa külső élét találta el.

20. perc Kovács N. kapott sárgát egy rossz ütemű becsúszás után.

22. perc Takács fejelt egy szöglet után, Jova hatalmas bravúrral védett.

28. perc Misic cselezgetett, belőtt labdája elcsúszott a talpak alatt. Majd Korozmán indult volna középen, Polényi szépen szerelte.

31. perc Két Jova védés, előbb Huszák 25 méteres lövését ütötte ki, majd Korozmán próbálkozását hárította.

33. perc Rezes passzolta vissza a labdát Kovácsnak, utóbbi a bal oldalról lőtt, hárított a kapus.

36. perc Megint Rezes és Kovács, előbbi fejjel csúsztatta tovább a labdát, Kovács ígéretes helyzetben mellé lőtt.

40. perc Hazai szöglet, Takács fejelt fölé.

45. perc Gárdos egy csel után 16 méterről lőtt, mellé ment a labda.

Vége az első félidőnek, egy-egy gól született.

49. perc Egy bal oldali keresztlabda után Svedyuk lőtt jobbról, védett a kapus.

54. perc Pál legurítása után Huszák lőtt fölé 25 méterről.

56. perc Előbb Huszák lövését fogta Jova, majd indítása után Hornyák beadása volt mély.

57. perc Misic lőtt 14 méterről kapura, Jova biztosan fogta a labdát.

59. perc Vezetést szerzett a Soroksár. Egy beadás után Orosz elé került a labda, aki a jobb oldalról nagy gólt lőtt 22 méterről. 2-1.

63. perc Orosz ment el szép cselekkel a jobb oldalon, de beadása nem volt pontos.

66. perc Kettős csere, Tóth B. és Kártik érkezett Polényi és Hornyák helyére.

68. perc Orosz lőtt nagy erővel középről, Jova vetődve hárított.

75. perc Kiegyenlített játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.

78. perc Gárdos kapott sárgát.

80. perc GÓÓÓL! Rezes László szerzett labdát, egyedül vezette azt kapura, ekkor még hárított a hálóőr, de Tóth Barna a kapuba lőtt, 2-2.

82. perc Azonnal jött a válasz, Orosz vállalta el 28 méterről, és a kapuba bombázott, 3-2.

86. perc Nagy helyzet, Rezes készítette le lövésre a labdát Pejovicnak, aki centikkel lőtt mellé 16-ról.

90. perc Papp szabadrúgását fogta Varga.

91. perc Fodor beadása után Rezes lőtt kapásból, nagyot védett Varga.

Vége a mérkőzésnek, a Soroksár megnyerte a meccset.

Lipcsei Péter vezetőedző, Soroksár: - Tudtuk, hogy szervezett csapattal találkozunk, ez így is volt. Megérdemeltük a győzelmet mert végig domináltunk. Hátrányból álltunk fel, sokat volt nálunk a labda, és fontos három pontot szereztünk.

Zoran Spisljak vezetőedző, Nyíregyháza: - Hamar előnybe kerültünk, de az első félidő végéig ezt sajnos nem tudtuk megtartani. A második játékrászben 2-2-nél még örültünk az egyenlítésnek, amikor a hazaiak egy távoli lövéssel ismét vezetést szereztek. A végén mindent megtettünk az egyenlítésért, volt is lehetőségünk, de nem sikerült betalálni.