Idegenben lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. A csapat a Soroksár ellen játszott. A házigazda először lép pályára idén saját otthonában. Érkeztek szurkolók szép számban Nyíregyházáról is, illetve a fővárosban élő Szpari szurkolók is buzdították az együttest.

Soroksár - Nyíregyháza Spartacus 2-3 (1-0)

Szamosi Mihály Sporttelep 500 néző

Jv: Hanyecz Bence ( Belicza Bence Péter, Máyer Gábor)

Soroksár SC: Varga - Csernik, Gengeliczki, Nagy, Pászka, Gyömbér, Lőrinczy,  Kovác (Magyari 74.), Ternován, Szerető (Korozmán 24.), Lovrencsics (Valencsik 82.)

vezetőedző: Lipcsei Péter

Nyíregyháza: Fejér - Szabó B.(Csörgő a szünetben) , Szokol, Jánvári, Nemes, Márkus, Paku, Zamostny (Hamed a s,zünetben) Vass (Sigér 93.) , Gresó, Novák (Pócsik 66.)

vezetőedző: Szergej Pacaj

1. perc Elkezdődött a találkozó.

6. perc Az első percek mezőnyjátékot hoztak. Csernik próbálkozását fogta biztosan Fejér.

8. perc Gyors nyíregyházi támadás végén Zamostny passzolt Gresóhoz, aki az oldalhálóba lőtt.

16. perc Megszerezte a vezetést a hazai csapat, Lovrencsics lőtt az ötös sarkáról a kapuba, 1-0.

22. perc Ígéretes nyíregyházi szabadrúgás végén lest jelzett az asszisztens.

24. perc Szerető megsérült, a helyére Korozmán állt be a hazaiaknál.

26. perc Gresó remek cselek után lövőhelyzetbe került, de az utolsó pillanatban Gyömbér szerelte.

27. perc Kovác lövését fogta Fejér.

29. perc Nagy helyzet, Gresó lőhetett közelről egy lecsorgó után, de Varga bravúrral hárított.

32. perc Újabb lehetőség, ezúttal Zamostny lőtt alig mellé.

33. perc Nagy lövése pattant meg, de Fejér megfogta a labdát.

43. perc A Szpari rúghatta a meccs első szögletét, de tisztáztak a hazaiak.

Vége az első félidőnek. A kapott gól óta többet támad a Nyíregyháza, de egyenlíteni nem sikerült.

46. perc Kettős csere, Hamed és Csörgő érkezett Szabó és Zamostny helyére. Márkus lett így a belső védő, Szokol kiment jobbra.

52. perc Lovrencsics érkezett középen egy beadásra, de mellé fejelt.

55. perc Nagy helyzet, Hamed beadása után Gresó lőhetett, de a kapust találta el.

57. perc GÓÓÓÓL! Egyenlített a Szpari! Vass Patrki lövését kiütötte Varga, de érkezett Gresó Mátyás, és a kapuba fejelt, 1-1!

59. perc Lőrinczy lövését bravúrral hárította Fejér.

61. perc Megint Fejér véd, ezúttal Korozmán távoli lövését tolta ki.

64. perc  Ismét vezetnek a hazaiak, Lőrinczy szabadrúgásból lőtt a kapuba, 2-1.

66. perc Pócsik érkezett Novák helyére.

73. perc Támad a Nyíregyháza, érkeznek a labdák a kapu elé, de rendre mentenek a hazaiak.

75. perc Csörgő lőhetett közelről, de pontatlanul célzott, mellé ment a labda.

77. perc Pócsik fejesét hárította a hazai kapus.

78. perc Gresó kapott sárga lapot.

79. perc Hamed került helyzetbe Nemes beadása után, de mentettek a védők.

83. perc Magyari lövését fogta Fejér. A Szpari támad, a Soroksár igyekszik kontrázni.

84. perc Újabb helyzet, Nemes beadása után Paku próbálkozott, fogta a labdát Varga.

85. perc GÓÓÓÓL! Megérdemelten egyenlített a Szpari! Fejér Béla indította hosszan Pócsik Botondot, aki megtolta a labdát, és pontosan lőtt kapura, 2-2!

92. perc GÓÓÓÓL!!!!  Ott a harmadik! Gresó Mátyás szöglete után Márkus Attila fejelet a kapuba, 2-3!

Vége a mérkőzésnek, micsoda hajrá!!!!!! Nyert a Szpari!

Szergej Pacaj: - Az első félidőben rosszul kezdtünk, pedig tudtuk, hogy jön majd a Soroksár, mivel hazai környezetben szerettek volna bizonyítani. A kapott gól után többet birtokoltuk a labdát, de a lehetőségekkel nem sikerült élni. Fordulás után a cserékkel gyors játékosokat küldtünk be, egyenlítettünk, és bár egy szabadrúgás után ismét a hazaiak vezettek, fordítottunk, és teljesen megérdemelt a győzelmünk, mert sokat tettünk érte. Büszke vagyok a csapatra, különösen az tetszett, hogy 2-2 után sem elégedtek meg a döntetlennel, hanem mentek tovább a győzelemért.

Fotó: nso.hu