A Szpari a jó formában lévő PMFC vendége volt. Több korábbi beteg játékos ismét kezdhetett.

PMFC - Nyíregyháza Spartacus 0-0

Pécs, zárt kapuk

Jv: Szigetvári Márk (Kis Zoltán, Kiss Balázs)

Pécs: Helesfay – Króner, Preklet, Rácz, Katona L, Grabant (Óvári 61.), Futó, Bartha (Tölgyesi 68.), Hegedűs, Kónya D,(Adamcsek 68.) Geiger (Tihanyi 80.)

vezetőedző: Vas László

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Fodor (Farkas 60), Papucsek, Jánvári, Papp (Magyar a szünetben), Szabó B.(Kalocsai 81.), Végső, Ötvös (Hornyák 60.), Györgyi (Kovács 93.), Hamed

vezetőedző: Gálhidi György

1. perc A Szpari kezdte a mérkőzést.

10. perc Balról érkezett középre veszélyesen egy labda Hegedűstől, de Geiger lemaradt középen.

13. perc Preklet fejelt fölé az ötösről egy beívelés után.

18. perc Két nagy Fejér védés, előbb Geiger, majd Preklet közeli lövését fogta bravúrral.

19. perc Szpari kontra végén Györgyi adott remek labdát Hamednek, aki fölé lőtt, ez is nagy helyzet volt.

27. perc Papp M. lövése vágódott le egy hazai védőről.

31. perc Króner adta be jobbról a labdát, Kónya kapásból 16 méterről fölé lőtt.

32. perc Megint Kónya, ezúttal az ötösről lőtt szorongatott helyzetben mellé.

33. perc Hazai labdaszerzés után nagy Kónya helyzet, de sikerült tisztázni.

Vége az első félidőnek, mely nem hozott gólt.

46. perc Magyar Gábor érkezett Papp Máté helyére a szünetben.

46. perc Bartha 18 méteres erős lövését ütötte ki vetődve Fejér.

50. perc Svedyuk kapott sárgát Hegedűs megrugásáért.

55. perc Hamed lőtt egy csel után 16 méterről, fogta a labdáját a hazai kapus.

60. perc Ötvös és Fodor helyére Hornyák és Farkas érkezett, a pécsieknél Óvári állt be Grabant helyett.

62. perc Hegedűs lőtt nagy erővel középről mellé.

67. perc Bartha kellemetlen 25 méteres lövését ütötte ki Fejér.

77. perc Szabó B. kapott sárgát lerántásért.

79. perc Preklet reklamált büntetőt, sárga lapot kapott érte, csakúgy mint Vas László edző.

81. perc Szabó helyére Kalocsai érkezett.

85. perc Egy szöglet után Adamcsek lövése pattant ki egy védőről.

88. perc Futó 18 méteres lövése vágódott le Papucsekről.

90. perc Tihanyi csavart mellé a 16-os sarkáról.

Vége a találkozónak, melyen nem született gól, a Szpari ponttal térhet haza Pécsről.

Gálhidi György vezetőedző: - Komoly fegyvertény a Pécs otthonában pontot szerezni. Jól játszottak az első félidőben, ekkor keveset volt nálunk a labda. A szív diadala ez a mai pontszerzés, mert az látszott, hogy a betegségből visszatérő játékosok erőnlétével  gondok vannak, pedig ők főszerepet játszanak a labdák megjátszásában. Nagyon kellett ez az egy pont, ez erőt ad a folytatáshoz.

Fotó: nso.hu