A Nyíregyháza Spartacus-Bozsik Akadémia is csatlakozik a „Passzold Tovább!- Az utánpótlás Sportolók Szülei Közösségének”- kezdeményezésére elindított programhoz. A Szatmárban (Kispalád,Szatmárcseke,Csengersima,Porcsalma,Tyukod...)  mély szegénységben élő, hátrányos helyzetű gyerekek futballozását szeretnék segíteni eszközökkel. A klub használt, de jó minőségű sportfelszereléseket (óvodástól 14 éves korig), futballcipőket, futball labdákat, logo és felirat nélküli edzőfelszereléseket, esetleg gyümölcsöt vagy csokoládét vár, melyeket eljuttat a megyében élő fiataloknak. Az adományokat a Nyíregyháza Spartacus Bozsik József Labdarúgó Akadémia 2018.december 11-én tartandó Karácsonyi Ünnepségét megelőzően lesz lehetőség leadni a Continental Arénában.

December 12. és 15. között napközben az akadémián 8:00 és 17:00 között is fogadják a felajánlásokat.