Hazai környezetben lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. A Zalaegerszeggel 26. alkalommal találkozott a Szpari.

Nyíregyháza Spartacus - ZTE  0-0

Városi Stadion 1075 néző

Jv: Veizer Roland ( Punyi Gyula, Kormányos II. Gábor)

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Rubus, Fodor, Farkas - Kártik, Kesztyűs (Hornyák 79.) - Gréczi (Csilus T. 58.), Pekár, Sinanovic (Dragóner 52.)- Gajdos

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

ZTE: Kovács - Polényi, Vernes (Forgács 79.), Patvaros, Jelena (Lencsés 89.), Babati (Kovács Á. 75.), Devecseri, Fodor, Bedi, Nagy, Hudák

vezetőedző: Artner Tamás

A klubnál Szmollár Tamásnak és Zákány Lászlónak is most volt a születésnapja.

3. perc ZTE szöglet után kontrázhatott a Szpari, de Pekárt szabálytalanul megállították.

8. perc Pekár beadása után kivágták a labdát a vendégek.

10. perc Egy bedobás után Sinanovic lőtt fölé.

18. perc Jelena fordult le szépen, közeli lövését bravúrral hárította Jova.

20. perc Egy vendég akció végén Patvaros próbálta Jován átemelni a labdát, hárított a Szpari kapusa.

28. perc Babati cselei után jól passzolt Verneshez, de utábbi lesen állt.

32. perc Gajdos lépett ki ígéretes helyzetben de kisodródott, így nem tudott lőni.

34. perc Vernes lőtt egy csel után fölé.

36. perc Sinanovic lövése után egy védőről pattant ki a labda.

40. perc Gréczi kapott jó labdát a bal oldalon, szögletre mentettek a zalaiak.

44. perc Egy bal oldali veszélyes beadás után Sinanovic estében lőtt fölé.

Az első félidő nem hozott gólt.

46. perc Vernes ment el a bal szélen, szöglet lett a vége. A sarokrúgás nem volt veszélyes.

50. perc Pekár szabadrúgása után Kovács ütötte ki a labdát.

53. perc ZTE kontra végén Babati lőtte középre a labdát szélről, Farkas vágta ki.

59. perc Vernes kapott sárgát.

61. perc Nagy helyzet, Kesztyűs passza után Pekár lőtt, centikkel ment mellé a labda.

69. perc Devecseri csúszott be rossz ütemben, sárga.

70. perc Gyors zalai kontra akadt el lesen.

74. perc Hudák is besárgult.

75. perc Pekár lőtt 16 méterről, alig ment mellé a labda.

76. perc Devecserit kiállította a játékvezető, miután megkapta egy szabálytalanság miatt második sárga lapját.

81. perc Bedi maradt egyedül középen, de végül Jova megszerezte a labdát.

83. perc Szép Szpari akció végén Fodor ívelte középre a labdát, Hornyák bólintott centikkel mellé.

85. perc Pekár végzett el egy szabadrúgást, megfogta a labdát Kovács Z.

87. perc Gajdos lőtt a bal oldalról, ismét védett a kapus.

Vége a mérkőzésnek, nem született gól.

Lucsánszky Tamás: Rosszul, idegesen kezdtünk, pedig erre külön felhívtam a figyelmet. Sok pontatlanság volt az elején, de a második félidőben így is volt meccslabdánk, sajnos nem sikerült értékesíteni a helyzetet.

Artner Tamás: Azt kértük, bátran kezdjen a csapat, és voltak is lehetőségek. Kiegyenlített volt a mérkőzés, a kiállítás után viszont már csak egy célunk lehetett, hogy megőrizzük az egy pontot. Látszott, hogy több van bennünk, ha a Kisvárda, Békéscsaba ellen tudunk nyerni és pontot szerzünk a Nyíregyháza ellen az erőt adhat a csapatnak.