A Szegedet az elmúlt meccseken, a Szparit most érte utol a koronavírus fertőzés. Meghatározó játékosok hiányoztak a hazai bajnokin. A találkozót zárt kapuk mögött rendezték.

Nyíregyháza Spartacus - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-2 (0-0)

Városi Stadion

Jv: Farkas Tibor(Kovács Gábor, Bede Tamás)

Nyíregyháza: Fejér - Svedyuk, Papucsek, Végső, Jánvári, Magyar (Tóth Á. 82.), Vasiljevic, Kártik (Sztankó 70.), Kovácsréti, Györgyi, Hamed

vezetőedző: Gálhidi György

Szeged: Varga B. – Mohl, Moga, Lestyán (Gréczi a szünetben),Oláh, Gajdos (Grumic a szünetben), Germán, Deák, Ódor, Dobos (Rózsahegyi 89.), Simon

vezetőedző: Dr. Dobos Barna

Gyásszünettel kezdődik a mérkőzés a korábbi MLSZ elnök, Laczkó Mihály a napokban hunyt el.

3. perc Dobos próbálkozását fogta Fejér.

10. perc Oláh lövése szállt jócskán fölé.

11. perc Hamed lőtt mellé egy visszapattanó labda után.

14. perc Vasiljevic lőtt kapásból fölé 20 méterről.

16. perc Györgyi indult el veszélyesen a bal oldalon, végül szögletre szerelték.

23.perc Sárga lap, Gajdos kapta.

26. perc Györgyi tolta meg a labdát, Ódor lökte el, de nem kapott büntetőt a Szpari.

27. perc Hatalmas helyzet maradt ki, Hamed indította Kártikot, aki a kapussal szemben állva a hálóőrt találta el.

28. perc Kovácsréti lőtt fölé 35 méterről.

33. perc Kártik vett mellre egy labdát, majd lőtt 17 méterről, blokkolták.

41. perc Nyíregyházi szabadrúgás, Kovácsréti csavart, Varga nagyot védett. A nyíregyháziak azt reklamálták, bentről ütötte ki a kapus.

45. perc Györgyi lövését fogta Varga.

Vége az első félidőnek, gól nem született.

46. perc Kettőt cserélt a Szeged, Grumic és Gréczi érkezett.

48. perc Moga fejelt mellé egy szöglet után.

51. perc Grumic lövését fogta biztosan Fejér.

56. perc Vasiljevic kapott sárga lapot.

58. perc Nagy vendég helyzet, Grumic lépett ki középen, Fejér lábbal hárított.

58. perc Megszerezte a vezetést a Szeged, egy szöglet után Germán fejelte vissza a labdát, és Grumic közelről a kapuba fejelt, 0-1.

59. perc Györgyi lőtt a bal oldalról 14 méterről alig mellé.

65. perc Györgyi 27 méteres szabadrúgását tolta ki a léc alól Varga.

70. perc Kovácsréti bombája pattant le a blokkról.

75. perc Papucsek kapott sárga lapot.

77. perc Germán kapott sárga lapot.

79. perc Újabb gólt lőtt a Szeged. Dobos jobbról érkező beadása után Germán középen kapásból kilőtte a hosszú alsó sarkot, 0-2.

87. perc Germán passza után Simon lőtt, Fejér nagyot védett.

88. perc Grumic sárga.

90. perc Kovácsréti lőtt mellé egy 25 méteres szabadrúgást.

91. perc Gréczi kapott sárga lapot.

Vége a találkozónak, a Szeged megnyerte a mérkőzést.

Gálhidi György vezetőedző Nyíregyháza Spartacus: - Az első félidőben mutatott játékkal elégedett vagyok, gólokat lőhettünk volna, voltak helyzeteink, a második játékrészben viszont már sok volt a hiba. Minden játékos becsülettel küzdött, voltak akiknek ez volt az első találkozójuk az NB-II-ben, nem érheti őket szemrehányás. Ami bosszant, hogy a pontrúgásokra és Germánra külön felhívtam a figyelmet, mégis így kaptuk a gólokat.

Dr. Dobos Barna vezetőedző, Szeged: - Az első játékrészben egy védelmi kihagyásunkat majdnem kihasználtak a hazaiak, azt megúsztuk, a második félidőben viszont már mi irányítottuk a mérkőzést, és sikerült kétszer is betalálnunk. Kicsit tartottam attól, hogy a betegségből visszatérők milyen állapotban lesznek, de jó cserének bizonyultak.