A 23. forduló elhalasztott mérkőzését pótolta a Nyíregyháza Spartacus a Dorog ellen.

Nyíregyháza Spartacus - Dorog 3-1 (1-0)

Városi Stadion 1090 néző

Jv: Böcskei Balázs (Baghy, Kovács)

Nyíregyháza: Jova - Hinora, Rubus, Kelemen, Farkas - Ötvös (Kártik 62.), Kesztyűs - Gréczi (Sinanovic 62.), Pekár, Papp - Gajdos (Hornyák 73.)

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Dorog: Vajda - Nagyházi (Janusz 87.), Mészáros, Berkó (Vígh 64.), Szedlár, Csató, Grabant (Szellák 39.), Bora, Szalai, Lénárt, Faragó

vezetőedző: Schindler Szabolcs

3. perc Hatalmas Szpari helyzet, Gréczi gurította vissza a labdát Kesztyűs elé, akinek lövését bravúrral hárította Vajda.

8. perc Hinora próbálkozott 25 méterről, fölé szállt a labda.

11. perc Papp tört be a 16-oson belülre, beadását fogta Vajda.

20. perc Nyíregyházi szabadrúgás után ismét a a vendég kapusé lett a labda, majd a másik oldalon Nagyházi lövését fogta Jova.

27. perc Hazai mezőnyfölény, de szervezetten védekezik a Dorog.

29. perc Büntetőt kapott a Szpari! Pekár tolta meg a labdát akit buktattak, 11-es!

31. perc GÓÓÓL!  Pekár László értékesítette a büntetőt, 1-0!

34. perc Mészáros kapott sárga lapot.

37. perc Szép Papp-Farkas összjáték után Gréczi kapta a labdát, Vajda hatalmasat védett. A szöglet után Hinora fejelt fölé.

41. perc Egy szöglet után Faragó fejelt mellé.

42. perc Egy beadás után Szedlár bólintott mellé.

Vége az első félidőnek, vezetett a Szpari.

52. perc Dorogi szöglet után Jova szerezte meg a labdát.

54. perc Egy remek indítás után Papp lépett ki, Vajdával ütközött, és bár tovább gurult a labda, mentettek a védők.

57. perc Egyenlített a Dorog, egy bal oldali Faragó beadás után Szedlár érkezett a hosszú oldalon és a kapuba lőtt, 1-1.

63. perc Szedlár labdája gurult el a Szpari kapuja mellett.

71. perc Pekár lőtt 22 méterről, fölé szállt a labda.

73. perc Kesztyűs lőhetett 14 méterről, szögletre pattant a labda.

78. perc GÓÓÓÓÓL! Kesztyűs Barna szöglete után Hornyák Marcell fejelt a kapuba, 2-1!!!

85. perc Csató kapott sárgát.

90. perc Pekár lőtt középről, Vajda óriásit védett.

92. perc GÓÓÓÓL! Egy remek akció végén Pekár László kétszer is lőhetett, először levágódott a labda, majd a kapuba bombázott, 3-1.

Nyert a Nyíregyháza Spartacus!

Lucsánszky Tamás: - Nem lehet úgy kezdeni ahogy a múlt héten kezdtünk, ezt elmondtam a játékosoknak a találkozó előtt. Az első 15 percben jól is játszottunk. A vezető találat után le kellett volna zárnunk a mérkőzést, voltak lehetőségeink, de nem sikerült. Kontrolláltuk az ellenfél kontráit de egy rossz döntés után mégis egyenlíttettek. Pozitív, hogy volt tartása a csapatnak egy rosszul sikerült meccs után, nem adtuk fel egy percre sem, ennek köszönhető a győzelem.

Schindler Szabolcs: - Óriási küzdelem volt, tisztességesen játszottunk, mégis pont nélkül kell távoznunk. Rosszul kezdődött a mérkőzés, de visszajöttünk, szép gólt szereztünk és 1-1-nél volt egy meccslabdánk is, amit nem tudtunk értékesíteni. A végén azért lett 3-1 mert kockáztattunk, 19-re lapot húztunk de nem sikerült egyenlíteni.