A harmadik fordulót rendezték a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Szpari a Budörs ellen lépett pályára.

Nyíregyháza Spartacus - Budaörs 0-3 (0-1)

Városi Stadion 1352 néző

Jv: Pillók Ádám (Medovarszki, Pápai)

Nyíregyháza: Jova - Nagy J., Fodor F., Pejovic, Forró - Ötvös (Starosta 75.), Kártik, Gulyás (Farkas 84.) - Gyurján (Daru 59.), Rezes, Pekár

vezetőedző: Bozsik József

Budaörs: Demjén - Menyhárt, Ódé, Kékesi, Tányéros, Fényes, Sajbán Máté, Kesztyűs, Fodor D.(Végh 63.), Lengyel (Vincze 88.), Medgyes (Sajbán Miklós 78.)

edző: Bognár György

A Szpari kezdte a találkozót.

6. perc Fodor D. kapott jó labdát, de 16 méterről mellé lőtt.

8. perc Nagy helyzet, Rezes lőtte el takarásból a labdát a bal oldalról, Demjén bravúrral védett.

11. perc Nagy helyzet a másik oldalon is, Lengyel közeli lövésénél Jova védett hatalmasat.

16. perc Újabb nagy lehetőség, Pekár ívelte a védők mögé a labdát, Kártik lőhetett volna, de a még jobb helyzetben lévő csapattárshoz szerette volna fejelni a labdát amit lehúzott Demjén.

23. perc Tányéros kapott sárgát Pekár buktatásáért.

24. perc Gulyás is besárgult.

26. perc Sajbánnal szemben szabálytalankodtak a mieink a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Lengyel értékesítette, 0-1.

31. perc Pekár veszélyes szöglete után kipattant a labda, Forró lőtt kapásból fölé.

33. perc Sajbán lépett ki középen ziccerben, Jova nagyot védett, majd a Szpari kontra után Fényes szabálytalankodott amiért sárgát kapott.

40. perc Nagy József lőtt 35 méterről mellé.

41. perc Rezes lőtt 20 méterről amit fogott Demjén, majd Kártik próbálkozását is hárította a kapus.

45. perc Egy beívelést követő fejes után Jova tolta léc fölé a labdát.

Az első félidő nem hozott több gólt.

48. perc Gyurján ment el a jobb oldalon, visszatette lövésre a labdát, de mentettek a védők.

53. perc Egy jó akció végén Pekár lőtt 16 méterről mellé.

54. perc Növelte előnyét a Budaörs, Medgyes kapott egy labdát középen és 20 méterről a kapuba lőtt, 0-2.

57. perc Rezes lövését fogta a kapus.

59. perc Újabb vendég gól, egy jobbról érkező beadás után Lengyel fejelt a kapuba, 0-3.

74. perc Mezőnyjáték.

76. perc Kártik labdájával Daru lépett ki, védett Demjén.

77. perc Szép akció végén Rezes lőtt, nagyot mentett a kapus.

83. perc Újabb nagy helyzet, Rezes lőtt szép cselek után, ezt is hárította Demjén.

86. perc Ódé kapott sárga lapot.

91. perc Kesztyűs lövését fogta Jova.

93. perc Kesztyűs szabadrúgása a felső lécről pattant ki.

Vége, a Budaörs nyerte a mérkőzést.

Bozsik József: - A vendégek azt a játékot mutatták amire készültünk, de sajnos a támadó zónában rossz volt a mozgásunk, kevés labdát juttattunk előre. Ennek ellenére voltak nagy helyzeteink, de kimaradtak. Az első gólig kiegyenlített volt a találkozó, de egy buta büntetőt csináltunk, miközben az előre játékunk akadozott. 1-0 után próbáltunk egyenlíteni, de a második találat után elvesztették a hitet a játékosok, ami nem engedhető meg. A csapat akart, de a Budaörs jobb annál, hogy ilyen előnyt leadjon.

Bognár György: - Úgy érzem megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, mert az első perctől felvállaltuk a letámadást. Ezzel együtt nem játszottunk olyan gördülékenyen mint kellett volna. Eddig nagy múlttal rendelkező csapatokkal játszottunk, nem rossz a mérleg, így a rajtunk jól sikerült.