A találkozón ünnepelte 90. születésnapját a nyíregyházi futball. A meccsen az 1980-as Szpari Aranycsapat tagjai is jelen voltak. A sérülés után visszatérő Rubus Tamás először kezdett a szezonban.

Nyíregyháza Spartacus - Vasas 3-3 (1-1)

Városi Stadion 1790 néző

Jv: Böcskei Balázs (Máyer Gábor, Kovács Gábor)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor, Rubus, Forró (Bakos 62.) - Nagy T. - Starosta (Dragóner 68.) , Gulyás, Ötvös, Rezes - Daru (Pekár 68.)

vezetőedző: Bozsik József

Vasas: Bese - Szivacski, Vaskó, Szilágyi, Rokszin - Talabér (Kelemen a szünetben) - Hinora, Hajdú - Szatmári - Balajti, Hrepka (Ádám a szünetben)

vezetőedző: Kis Károly

A találkozó előtt fúvósok és majorettek szórakoztatták a nézőket.

4. perc Az első helyzet, Balajti kapott jó labdát, kapásból lőtt, Jova szögletre ütötte a labdát.

10. perc Megszerezte a vezetést a Vasas, Balajti lőtte keresztbe a labdát, Szatmári pedig a bal oldalról a kapuba helyezett, 0-1.

13. perc Ötvös vállalta el 25 méterről, fölé lőtt.

18. perc Gulyás kapott jó labdát a 16-oson belül, ígéretes helyzetben mellé lőtt.

20. perc GÓÓÓÓL! Forró Gyula ment el szépen a bal oldalon, pontosan ívelt középre, Daru Bence pedig a kapuba fejelt, 1-1!

22. perc Újabb helyzet, Forró megint remekül ment el, jött a beadás, Szilágyi szögletre mentett.

25. perc Daru ívelte Rezeshez a labdát, akinek beadását kifejelték. Daru érkezett, 22 méterről lőtt, Bese védett.

30. perc Újabb ígéretes akció, Daru indította Polényit akinek jobbról érkező beadását megfogta Bese.

40. perc Nagy Tamás kapott sárgát könyöklés miatt.

Vége az első félidőnek, 1-1 gólt hozott a játékrész.

A szünetben az 1980-as, NB-I-be jutott csapat legendás tagjait köszöntötték.

A második félidőre kettőt cserélt a Vasas, Kelemen és Ádám érkezett Hrepka és Talabér helyett.

46. perc Gulyás indult a jobb oldalon, szögletre mentettek előle. A sarokrúgás után tisztáztak a vendégek.

51. perc Nagy védelmi hiba után vezetést szerzett a Vasas, egy eladott labda után Balajti indult, és átemelte Jova fölött a labdát, 1-2.

52. perc Rögtön egyenlíthetett volna a Szpari, a jobbról érkező labdát Rezes fejelte mellé.

55. perc Újabb védelmi hiba után balról érkezett a beadás, Ádám pedig a léc alá fejelt középről, 1-3.

62. perc Bakos Szabolcs állt be Forró Gyula helyére.

66. perc Hajdú lőtt éles szögből, Jova zárta a szöget.

68. perc Kettős csere, Dragóner és Pekár érkezett Daru és Starosta helyére.

71. perc Gulyás kapott sárgát lerántás miatt.

73. perc Polényi ment el a jobb oldalon, beadása után Rezes lőtt, de blokkolták.

75. perc Kisebb tüzijáték a Vasas kapuja előtt, előbb Bakos majd Rezes labdája pattant le. A következő akcióból Dragóner tüzelt, Bese nagyot védett.

80. perc Egy kifejelt labda után Ötvös lőtt kapásból, bravúrral védett Bese, majd Pekár ismétlése mellé ment.

82. perc Bakos szabadrúgása után Dragóner fejelt, védett a kapus, majd Dragóner lövését is fogta.

88. perc GÓÓÓL! Hazai szöglet után Nagy Tamás bombázott a kapuba, 2-3!

89. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! A középkezdés után Dragóner Filip lépett ki, és a kapuba lőtt, 3-3!!!!

91. perc Dragóner esett el a 16-oson belül, nem adott büntetőt a játékvezető.

Bozsik József vezetőedző, Nyíregyháza: - Meg kell dícsérnem a csapatot, ez mindenkinek önbizalmat adhat. Egy olyan csapat mely 1-3-ról kiegyenlít a Vasas ellen, az bármire képes. Nem kezdtünk jól, de átvettük az irányítást, és egy szép góllal egyenlítettünk. A második félidő elején gyorsan két gólt kaptunk, a cserék viszont nagyot lendítettek a csapaton, és az sem lett volna túlzás, ha mi nyerünk a végén.

Kis Károly vezetőedző, Vasas: - Nem az első eset, hogy két gólos előnyről nem tudtunk nyerni, és úgy érzem kezünkben volt a mérkőzés. Két óriási hiba után egy perc alatt elrontottuk amit egész meccs alatt felépítettünk. Nagyon sajnálom, mert ült amire készültünk, vezettünk is, de nem tudtuk megnyerni a találkozót.