Mindkét csapat számára rosszul sikerült az elmúlt hét, a Soroksár kikapott a Mosonmagyaróvártól és a Siófoktól, míg a Szpari a 95. percben kapott gólt Balmazújvárosban és a Budaörs ellen is, előbbi egy utóbbi két pontba került. A nyíregyháziakra nehéz sorozat vár, a Soroksár után a Szolnok, a Puskás Akadémia és a Kisvárda lesz az ellenfél.

- Négy jó csapat ellen játszhatunk majd, és abban bízom, hogy ellenük megfordul az a rossz széria amiben vagyunk. A Soroksár játékát feltérképeztük, most igyekszünk a játékosok fizikai állapotát megfelelő szinten tartani. Nehezíti a helyzetet ez a rossz időjárás, sajnos az eredetileg tervezett munkát kicsit át kellett alakítanunk. Nagyon kell figyelnünk arra, hogy a múlt heti három meccs és a hét eleji kemény munka után ne kerüljön rossz állapotba fizikálisan a csapat. Öt-hat kisebb sérültünk van, ezek főleg húzódások, de mindenki teljes értékű munkát végzett. A terhelések adagolásánál erre külön figyeltünk, de a hétvégére mindenkinek rendbe kell jönnie  - mondta Véber György a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője.