45. alkalommal találkozik egymással a Nyíregyháza Spartacus és a Szolnok. A statisztika és a múlt a Szpari mellett szól, a mieink 21 alkalommal győztek, 9 esetben lett döntetlen és 14-szer a szolnokiak nyertek. A két csapat az elmúlt idényben mindkét esetben nagy csatát vívott. Szolnokon a házigazda 2-1-re diadalmaskodott, az áprilisi nyíregyházi találkozó pedig óriási izgalmakat hozott. Kétszer is vezettek a vendégek, majd fordított a Szpari, de egyenlített a Szolnok. A 93. percben aztán jött Kártik Bálint és a kapuba bombázott, beállítva a 4-3-as végeredményt.

Jelenleg a Szolnok áll jobban a bajnokságban, igaz csak egy ponttal szereztek többet a Nyíregyházánál, a legutóbbi fordulóban hazai pályán 1-0-ra kikaptak a Budaörstől. A vendégeknél Hrabina Alex számára érdekes lehet a találkozó, mivel a kapus Nyíregyházán nevelkedett, és Katona György is szép időszakot töltött a Spartacusban. A Szpari-Szolnok meccset az M4 Sport élőben közvetíti.