A Vasas vendége volt a Nyíregyháza Spartacus az NB-II 27. fordulójában. Szép számban érkeztek nyíregyházi szurkolók is a mérkőzésre.

Vasas - Nyíregyháza Spartacus 4-1 (3-1)

Budapest

Jv: Zám Zsolt(Bede Tamás, Bertalan Dávid)

Vasas: Jova – Terbe, Csató M., Viczián, Lakatos Cs. – Hinora, Szatmári L.(Kovács M. 80.), Hidi M. S. – Balajti (Kalmár 92.), Feczesin, Vernes (Tóth L.72.)

vezetőedző: Bene Ferenc

Nyíregyháza Spartacus: Ásványi - Svedyuk, Végső, Pejovic, Csilus Á. - Szekszárdi, Kártik (Kovács N. 78.) - Sinanovic, Ötvös B., Gyurján (Györgyi a szünetben) - Hornyák M.

vezetőedző: Lengyel Roland

1. perc A Szpari kezdte a találkozót.

5. perc Gyurján szabadrúgása után Hornyák lőtt fölé 10 méterről.

8. perc Gyurján csavart éles szögből az oldalhálóba egy szabadrúgást.

9. perc Feczesin került nagy helyzetbe, de Végső remekül csúszott be a 16-oson belül.

14. perc Vernes beadása érkezett jobbról középre, és a felső lécre pattant a labda az ívelés után.

18. perc Hidi M. vállalta el 20 méterről, mellé lőtt.

19. perc Balajti kapott labdát tisztán középen, majd két csel után a kapuba lőtt, 1-0.

22. perc Újabb Vasas gól, Balajti indította jó labdával Feczesint, aki kilépett, és a kapuba lőtt, 2-0.

24. perc Nagy helyzet, Sinanovic jobb oldali beadása után Hornyák pörgetett, de egy védőről kipattant a labda.

26. perc Gyurján passzolt Ötvöshöz, akinek lövése után levágódott a labda.

27. perc  Egy hazai szöglet után a felső lécről pattant ki a labda.

32. perc  Megszerezte harmadik gólját is a Vasas, Feczesin fordult be, és 10 méterről a kapuba lőtt, 3-0.

38. perc Büntetőt kapott a Szpari! Csilus Ádámot buktatták, és bár Hornyák a kapuba lőtt, a játékvezető nem adta meg. Ötvös Bence higgadtan értékesítette a 11-est, 3-1.

Vége az első félidőnek, a Vasas vezet.

47. perc Hidi kapott sárga lapot Sinanovic lerántásáért. A szabadrúgás után Kártik fejelt mellé.

52. perc Hinora lőtt 17 méterről jócskán fölé.

58. perc Szatmári lőtt 16 méterről, Ásványi fogta a labdát.

60. perc Pejovic mentett nagyot, becsúszva szerelte a 16-osnál Feczesint.

63. perc Györgyi ment el szépen a bal oldalon, beadása után Lakatos mentett szögletre. A sarokrúgás után Csilus kapáslövése pattant ki.

72. perc Kiegyenlített a második félidő.

74. perc Tóth került ziccerbe, Ásványi hozzáért a labdájához, Pejovic pedig szögletre mentett.

75. perc Szekszárdi lövését fogta Jova.

76. perc Feczesin ugyan a kapuba talált, de lesen állt.

78. perc Nagy helyzet, Györgyi indult a bal oldalon, egy csel után lőtt, Jován megpattant a labda, és a gólvonalról mentett Viczián.

81. perc Pejovic fejelt fölé Györgyi szöglete után.

82. perc Szekszárdi kapott sárga lapot.

83. perc Két jó Szpari támadás, a vége nyíregyházi szögletek - kettő is egymás után. Györgyi lőtt végül mellé.

86. perc Előbb Ötvös nagy lövését fogta Jova, majd Györgyi közeli próbálkozását hárította.

91. perc A hosszabbításban Balajti kapott jó labdát, és futtából a kapuba lőtt, 4-1.

Vége a mérkőzésnek, nyert a hazai csapat.

Lengyel Roland: - Az első harminc percben eldőlt a mérkőzés, nagyon gyámoltalanul futballoztunk, és olyan alapvető hibákat követtünk el, mely nem fér bele. Párharcokat veszítettünk, a védelmünk nagy nyomás alatt volt. A második félidőben sikerült rendezni a sorokat, volt esélyünk a gólszerzésre, de nem sikerült, így megérdemelt a Vasas győzelem. Köszönjük a szurkolóknak, hogy végig támogattuk minket, sajnáljuk, hogy nem sikerült ezt ponttal meghálálnunk.