Második alkalommal rendezték meg Nyíregyházán a Decathlon Élménypróbát. Közel ezren neveztek a 4 km-es, 17 akadályt is tartalmazó versenyre. Nem egymást, nem is az időt, hanem az erdőben kialakított pályát kellett legyőzniük a résztvevőknek. A Nyíregyháza Spartacus női együttese egy csapattal nevezett ( Kocsis Zsuzsa, Szanyi Mária, Kovács Anikó, Urai Bianka, Tóth Cintia összeállításban).

Sánta Tibor kapusedző és Makay Robin vezetőedző az elmúlt napokban órákat foglalkozott a megfelelő taktika kitalálásával: hogyan kell palánkot mászni, kötelek között futni, kúszni, majd a helyszínen kiadták a jelszót: fussatok! Nos a lányok a remek hangulatú versenyen futottak, és együtt teljesítették a távot. Majd - mivel maradt még erejük bőven - kötélhúzásra hívták ki a Kölcsey DSE női kézilabda együttesét. Nos a kölcseys lányok mindenkinél erősebben bizonyultak, de az eredményhirdetéskor kiderült, az Élménypróbára készült Szpari szerelés nagy tetszést aratott: a legkreatívabbnak járó díjat a Nyíregyháza Spartacus női csapata nyerte!

Az eseményen a Szpari ultrái által alakított csapat is elindult és szintén legyőzte az akadályokat.