„Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb.” Bill Shankly szavait vallja Szűcs Gábor is, aki asszisztens edzőként segíti a jövőben a Nyíregyháza Spartacus női csapatát.. A tréner Nyíregyházán él, kisvállalati hitelszakértőként dolgozik az egyik kereskedelmi bankban. A labdarúgás már 8 évesen megfertőzte, azóta jelen van az életében. 2014-ben szerezte meg az MLSZ C oklevelet, hat éve pedig utánpótlás edzőként dolgozik. A Fiatal Gyémántok Sportklubnál kezdett el gyerekekkel foglalkozni 2012-ben, majd 2015-től a Filo SE-nél dolgozott több korosztállyal is, legutóbb az U16-os csapattal  bronzérmesként zárták a bajnokságot.

- Makay Robin vezetőedzővel egy évvel ezelőtt beszélgettünk először a labdarúgásról, és mondhatom hasonlóképpen gondolkozunk a futballról, így nagy öröm és megtiszteltetés volt, amikor felkért a stábjába asszisztens edzői posztra, így fiam után ( aki az U16-os utánpótlásban pallérozódik) én is a Szpari-család tagja lehetek. Nagyon várom, hogy elkezdődjön a közös munka, és remélem eddigi tapasztalataimmal segíteni tudom a klubot a célok elérésében - mondta Szűcs Gábor.