26. alkalommal találkozik csütörtökön a Nyíregyháza Spartacus és az MTK. Az eddigi mérleg egyértelműen a fővárosiaknak kedvez, 16 alkalommal nyertek, 7 esetben lett döntetlen és kétszer győzött a Szpari. A meccsek többségét az élvonalban játszotta a két gárda, az NB-II-ben háromszor találkoztak a felek, és mindig az MTK nyert, azaz a másodosztályban még nem tudtunk pontot szerezni a fővárosiaktól. A két élvonalbeli nyírségi győzelem 1981-ben és 2008-ban volt, utoljára pedig 2015-ben találkoztak a csapatok a Városi Stadionban, Pekár László fejese után Rezes László bólintott a kapuba, majd Thiam egyenlített, így 1-1 lett a végeredmény. Az MTK magabiztosan vezeti a Merkantil Bank Ligát, 14 pont az előnye a második helyezett előtt, és bár sok van még hátra a bajnokságból, kijelenthető, hogy egy NB-I-es csapat érkezik csütörtökön Nyíregyházára. Tavasszal eddig minden meccsüket megnyerték, és egy kivétellel mindig három gólt rúgtak, azaz gólerős csapatról van szó. Lencse 14, Torghelle 12 gólnál tart, de Vass is hétszer volt eredményes.

A Szpari-MTK meccs 20 órakor kezdődik, a találkozót Molnár Attila vezeti, Berettyán Péter és Máyer Gábor lesz a két asszisztens.

Fotó:mtkbudapest.hu